Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā turpinām par aktuālajiem dārza darbiem, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Vāc nātres. Tās ir vērtīgs dzelzs avots, tāpēc jaunās lapiņas maksimāli jāizmanto uzturā – zupās, salātos, dažādos veselības kokteiļos. Ja nātru ir daudz, gatavo šo augu vircu vai novilkumu: vispirms 1 kg nātru lakstu aplej ar spaini ūdens (labāk izmantot lietus ūdeni), pēc 12–24 stundām ir gatavs novilkums, ko atšķaidītu attiecībā 1 : 10 izmanto laputu, tīklērču un citu kaitēkļu apkarošanai.
Neatšķaidītu izsmidzina uz augiem, lai apkarotu kāpostu balteņa un pirmās paaudzes Kolorado vaboļu kāpurus. Ja nātru novilkumu atstāj saulainā vietā 5 – 9 dienas (tik ilgs ir rūgšanas process), iegūst nātru vircu, ko tādā pašā atšķaidījumā lieto gan kā augu aizsardzības, gan mēslošanas līdzekli.
Pēc rasas nožūšanas vāc ārstniecības augus tējām – vēl šur tur zied gaiļbiksītes, sāk ziedēt raskrēsliņš. Stāda vidēji vēlīno šķirņu kāpostus, arī ziedkāpostus, var sēt lapu kāpostus, salātiem – mizunu.
Stāda kāpostus, puravus, kātu un lapu selerijas. Sēj salātus, skābenes, garšaugus, spinātus. Laista un mēslo telpaugus. Apgriež dzīvžogus, lai tie labi sakuplotu. Sēj zālienu, kur tas nepieciešams. Pļauj mauriņu, lai veidotos blīvs zelmenis. Ir svarīgi appļaut zālienu regulāri – vidēji reizi nedēļā un visu vasaru. Pēc tautas novērojumiem, pļaujot zāli dilstošā Mēnesī, tā ataug lēnāk.
Rabarberiem izlauž ziednešus. Uzsien vīnogulāju jaunos dzinumus, bet liekos izlauž. Ja vīnogas jau zied, lai ziedi labāk apputeksnētos, tos var apmiglot ar vāju cukura vai medus šķīdumu.