Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā šoreiz tēma par augulāju uzpotēšanu, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Ogulāju vainagkociņus var veidot gan no patsakņu, gan potētiem stādiem. Upeņu vai jāņogu kociņu uz sava stumbra sāk veidot jau otrajā audzēšanas gadā.
Jaunajam stādam atstāj tikai vienu spēcīgu dzinumu, bet pārējos izgriež līdz zemei. Kad stumbrs izaudzis aptuveni pusmetru garš, tam 45 cm augstumā nogriež galotni (tas veicina zarošanos) un no augšējiem pumpuriem ļauj attīstīties pieciem sānzariem, no kuriem veidos vainagu. Zemākos sāndzinumus un pumpurus izgriež.
Nākamā gada pavasarī skeletzarus apgriež apmēram par pusi, bet tālāko pakāpju sānzarus (vainaga zarus) saīsina, atstājot 2 – 3 cm garus. Arī turpmāk ik pavasari visus dzinumus saīsina, bet zem vainaga augošos dzinumus izgriež līdz stumbram vai augsnes virsmai. No astotā līdz desmitajam audzēšanas gadam veic atjaunojošo griešanu, spēcīgi saīsinot visus vainagzarus.
Miniatūrkociņus stāda tādā pašā dziļumā, kā tie auguši iepriekš vai pat nedaudz seklāk, tūlīt pēc iestādīšanas nedaudz saīsina visus skeletzarus. Glīti izskatās (īpaši ražas laikā) arī atsevišķi stādīti ogu kociņi, bet, ja vienkop stāda vairākus, tad 50 – 70 cm atstatumā citu no cita. Ja veido vairākas rindas, starp tām ievēro 1 – 1,5 m attālumu. Turpinājums sekos!