Spēcīgos meža ugunsgrēkos Turcijā un Kiprā pēdējās dienās gājuši bojā vismaz 12 cilvēki.Trešdien desmit ugunsdzēsēji gāja bojā, cīnoties ar meža ugunsgrēkiem Turcijas rietumu provincē Eskišehirā, un 14 citi guva ievainojumus.
Ugunsdzēsēji bija iesprostoti liesmās, kad ugunsgrēks pēkšņi mainīja virzienu. Vietējais deputāts sacīja, ka upuri tika “sadedzināti dzīvi”.
Ceturtdien Kiprā degošā automašīnā atrasti miruši 77 gadus veca sieviete un 84 gadus vecs vīrietis. Pāris bija mēģinājis izbēgt no meža ugunsgrēkiem savā dzimtajā ciematā Monagri, taču liesmas pārņēma automašīnu.
Turklāt Kiprā ir ziņots par vismaz divu cilvēku bezvēsts pazudšanu.
Saskaņā ar Eiropas Kosmosa aģentūras (ESA) datiem, Kiprā vismaz 125 kvadrātkilometri zaļo zonu ir nodegušas pelnos.
Pēdējās dienās Turcijā un Kiprā temperatūra ir paaugstinājusies līdz vairāk nekā 40 grādiem.
Kiprā ugunsgrēki trešdien sākās pie Limasolas un ar vētrainu vēju ātri izplatījās uz vairākiem kalnu ciematiem uz ziemeļiem no pilsētas.
Tiek ziņots, ka šie ir postošākie ugunsgrēki Kiprā pēdējo 50 gadu laikā.
“Mēs neesam redzējuši tik postošus ugunsgrēkus kopš Turcijas iebrukuma 1974. gadā. Tas ir traģiski, cilvēki ir gājuši bojā, nodegušas 72 mājas un 91 automašīna, valda pilnīgs haoss,” britu laikrakstam The Guardian sacīja Kipras parlamenta vides komitejas priekšsēdētājs Haralamboss Teopemptuns .
Vairākas Eiropas valstis ir nosūtījušas uz Kipru ugunsdzēsības palīdzību. Eiropas Savienība nosūtīja uz reģionu lidmašīnas, lai dzēstu ugunsgrēkus.
Pēc Teopemptu teiktā, viens no meža ugunsgrēku iemesliem ir preventīvo pasākumu ignorēšana.
Turcijā ir izcēlušies vismaz seši atsevišķi meža ugunsgrēki, un piektdien ziņots par diviem jauniem ugunsgrēkiem Adanā un Mersinā.
Arī no vairākām Turcijas teritorijām nācies evakuēt cilvēkus. Pēdējās dienās cilvēki evakuēti vismaz no Antālijas centra un Aksu nomales.
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans piektdien paziņoja, ka valsts saskaras ar “patiešām lielu katastrofu”, ziņo AP . Erdogans sacīja, ka meža ugunsgrēku dzēšanā iesaistīti 25 000 cilvēku.
Erdogans paziņoja, ka ugunsgrēka dzēšanas darbos izmantotas 27 lidmašīnas, 105 helikopteri un 6000 sauszemes transportlīdzekļi.
Tiek ziņots, ka meža ugunsgrēkos ir iznīcinātas vismaz 311 mājas.
Temperatūra Antaljā ir paaugstinājusies līdz 46 grādiem pēc Celsija, kas ir karstākā temperatūra vēsturē kopš uzskaites sākuma 1930. gadā.