Spēcīga svīšana var izraisīt viltus trauksmes signālus lidostas drošības iekārtās, kā rezultātā pasažieriem var būt jāveic papildu pārbaudes.
Risks palielinās, ja intīmās zonās uzkrājas sviedri. Aprīkojums tiek iedarbināts, jo pārmērīgs mitrums maina apģērba blīvumu. Ja tas notiek, apsardzes darbiniekiem jāpārliecinās, ka nav reālu draudu, norāda žurnālisti, atsaucoties uz ASV Transporta drošības administrāciju (TSA).
Neatkarīgi no tā, vai pasažieriem ir sviedri vai nē, TSA rindas turpmāk kustēsies nedaudz ātrāk, jo otrdien TSA atcēla prasību visiem pasažieriem novilkt apavus lidostas drošības kontroles punktos.
CNN norāda, ka viņi pievērsās šai tēmai saistībā ar augstajām vasaras temperatūrām, kas iestājušās Eiropā un Amerikas Savienotajās Valstīs. Iepriekš plašsaziņas līdzekļi ziņoja, ka Eiropas valstis saskaras ar anomālu karstumu – daudzos Eiropas reģionos temperatūra pārsniedz +30 °C, dažos reģistrēts pieaugums virs +40 °C.
Francijas varas iestādes ir slēgušas apmeklētājiem Eifeļa torņa skatu platformu un citas tūristu apskates vietas, un puse Itālijas reģionu ir aizlieguši jebkādus darbus brīvā dabā no plkst. 12:30 līdz 16:00. Grieķijā, Vācijā un Turcijā ir ziņots par karstuma izraisītiem ugunsgrēkiem. Saskaņā ar laika prognozēm, laika apstākļi tuvākajā laikā dramatiski nemainīsies
Arī Ziemeļamerikas iedzīvotāji cieš no mežu ugunsgrēkiem. Jūlija sākumā seši ASV Kongresa locekļi sūdzējās par dūmiem no degošiem Kanādas mežiem un sazinājās ar Kanādas vēstniecību, pieprasot paskaidrojumu par to, kā Kanādas valdība plāno cīnīties pret to, ka dūmi sabojā Amerikas pilsoņu atvaļinājumus.
Vienlaikus gan Eiropa, gan Kanāda sasilst divreiz ātrāk nekā vidēji pasaulē, un Kanādas Arktikas teritorijas sasilst trīs reizes ātrāk. Tas varētu izraisīt biežākus karstuma viļņus un mežu ugunsgrēkus.