Kas tālāk sagaida princesi Elizabeti? Topošā Beļģijas karaliene mācās Hārvardā, bet Donalds Tramps vēlas aizliegt tur uzņemt ārvalstu studentus.
Vai princesei Elizabetei atļaus turpināt studijas Hārvardā? Beļģijas dižciltīgā sieviete, kura nākotnē būs karaliene, ir studējusi elitārajā ASV universitātē kopš 2024. gada septembra. Tomēr nav skaidrs, vai viņa tur pabeigs maģistra grādu. Donalda Trampa politika varētu traucēt arī viņai.
Pēc bakalaura grāda iegūšanas vēsturē un politikā Linkolna koledžā, Oksfordas Universitātē, kroņprincese pagājušajā gadā devās uz Hārvardu. Tur viņa pašlaik studē divu gadu maģistrantūrā sabiedriskajā politikā.
Taču saskaņā ar ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijas gribu, ārvalstu studentiem, kas jau ir iestājušies Hārvardā, būtu jāpārceļas uz citām universitātēm, pretējā gadījumā viņi zaudētu savu rezidenta statusu ASV . Pēc Trampa teiktā, universitāte vairs nevarēs uzņemt jaunus studentus no ārzemēm.
Beļģijas Karaliskās pils pārstāve Lore Vandūrna komentēja pretrunīgi vērtēto Hārvardas universitātes aizliegumu un Beļģijas troņmantnieces akadēmisko nākotni: “Princese Elizabete tikko ir pabeigusi savu pirmo gadu. Trampa administrācijas lēmuma ietekme kļūs skaidrāka tikai turpmākajās dienās un nedēļās. Pašlaik mēs izmeklējam situāciju,” Vandūrnu citē britu dienas laikraksts “The Guardian”.
Ļaujiet “visam pagaidām norimt”. “Turpmākajās dienās un nedēļās vēl daudz kas var notikt,” piebilda pils komunikācijas direktors Ksavjērs Bērts.
Trampa administrācija savu rīcību pret ārvalstu studentiem attaisno ar palestīniešu atbalstītājiem vērstiem protestiem ASV universitātēs. Pēc politiķa domām, tādām universitātēm kā Hārvardai vajadzētu rīkoties pret to, taču tās to nedara. Tomēr Hārvarda apsūdz Trampa administrāciju mēģinājumā izdarīt spiedienu uz universitāti ar nelikumīgu atriebības pasākumu.
Federālā tiesnese Alisone D. Barouza pagaidām ir apturējusi ASV valdības plānus, izdodot pagaidu rīkojumu. Tas neļauj Trampam aizliegt universitātei turpināt uzņemt studentus no ārzemēm, izmantojot īpašu federālu programmu.
Universitāte bija iesniegusi prasību pret ASV valdības rīcību federālajā tiesā tikai dažas stundas pirms tiesneša lēmuma. Tiesneša lēmums, visticamāk, būs tikai pirmais solis ilgstošā juridiskā cīņā. Šis nav galīgais spriedums. Tas nozīmē, ka princeses Elizabetes, kā arī daudzu citu ārvalstu studentu akadēmiskais liktenis joprojām nav skaidrs.