Idilliskas kalnu ainavas, jautrība slēpojot vai relaksējoša atpūta ielejā: Dienvidtirole tiek uzskatīta par atpūtnieku paradīzi. Taču reģionu pašlaik skar tropu negantnieks, kas turpina izplatīties.
Valsts vides un klimata aizsardzības aģentūra jau gadiem ilgi uzrauga tīģerodu izplatību. Sākotnēji tie cēlušies no Dienvidaustrumāzijas mežiem, bet dažu desmitgažu laikā tie ir spējuši paplašināt savu izplatības areālu ārpus tropiskajiem reģioniem, norāda iestāde
Itālijā šī suga pirmo reizi tika atrasta Dženovā 1990. gadā. Tropu drudža risks 2010. gada vasaras beigās brīdināja varas iestādes par odu arī Bolcāno (Dienvidtirolē).
Kopš tā laika kukainis ir strauji izplatījies. Tā ir problēma iedzīvotājiem. Jo: tīģerodi var pārnēsāt bīstamas slimības. Cita starpā tā pārnēsā tropu jeb denges drudzi un Rietumnīlas drudzi. Turklāt tīģermoskīts jau ir izraisījis Čikungunjas vīrusa izplatīšanos Itālijā.
Cīņa pret tīģermoskītu ir gandrīz bezcerīga, savā tīmekļa vietnē raksta Merano pašvaldības administrācija. Tur cīņa pret kukaini acīmredzot tiek uztverta īpaši nopietni un aprīlī tika pieņemti “tīģerodu profilakses un ierobežošanas pasākumi”
Aptuveni 41 000 iedzīvotāju tagad no aprīļa līdz oktobrim ir jāievēro stingri noteikumi: piemēram, ir aizliegts atstāt uz terases, dārzā vai uz balkona konteinerus, kuros varētu uzkrāties lietus ūdens. Cietie konteineri jāpārklāj ar tentu vai moskītu tīkliem. Tas attiecas arī uz lietus ūdens savākšanas šahtām.
Iedzīvotājiem arī regulāri jāveic zaļo zonu kaitēkļu apkarošana. Neizmantoti baseini vai akas arī ir jāiztukšo un jāapstrādā. Pat kapsētām ir īpašs noteikums tīģermoskīta apkarošanai: apmeklētājiem jāpiepilda puķu vāzes ar mitrām smiltīm vai jāapstrādā ūdens ar larvicīdiem.
Ja iedzīvotāji neievēros rīkojumu, var tikt piemērots naudas sods līdz 1000 eiro, teikts rīkojumā, ko pilsēta publicēja savā mājaslapā.