Trampa inaugurācijas komitejas vairāk nekā divas reizes pārspējušas iepriekšējo ziedojumu rekordu. Šīs komitejas var pieņemt neierobežotu ziedojumu skaitu.
Prezidenta Donalda Trampa inaugurācijas komiteja savāca 239 miljonus dolāru, liecina jauns līdzekļu vākšanas ziņojums, ko veicināja lielāko uzņēmumu un uzņēmumu vadītāju ieguldījumi miljonu dolāru apmērā.
Milzīgais ieguvums ir vairāk nekā divas reizes lielāks par 109 miljoniem dolāru, kas tika savākti viņa pirmajā inaugurācijā 2017. gadā (rekords līdz šim). Starp tiem, kas izrakstīja lielus čekus, bija cilvēki, kurus Tramps aicināja kļūt par valdības amatpersonām, kā arī ievērojamas korporācijas (un to vadītāji), kuru uzņēmējdarbība ir administrācijas priekšā, īpaši naftas, finanšu, tehnoloģiju un transporta nozarēs.
Pilgrim’s Pride Corp., lielākais mājputnu ražotājs, ziedoja vairāk nekā jebkura cita persona vai uzņēmums, nosūtot 5 miljonus ASV dolāru Trampa inaugurācijas komitejai. Tieši aiz muguras bija Ripple Labs, kriptovalūtu un blokķēdes uzņēmums, kas deva gandrīz 4,9 miljonus ASV dolāru.
Vairāki enerģētikas uzņēmumu piešķīra vismaz 500 000 USD katrs, tostarp Chevron, ConocoPhillips, ExxonMobil, Shell un Occidental Petroleum Corp., kā arī Amerikas Naftas institūta politiskā nodaļa.
Mākslīgā intelekta un kriptovalūtas uzņēmumi arī sacentās ar līdzīgiem ziedojumiem, tostarp Solana Labs, Open AI izpilddirektors Sems Altmans, Ripple, C3.ai, Coinbase, Galaxy Digital Services, Perplexity AI.
Amazon un Meta katrs ziedoja 1 miljonu dolāru. Amazon dibinātājs Džefs Bezoss un Meta izpilddirektors Marks Cukerbergs apmeklēja Trampa inaugurāciju un saņēma ievērojamas vietas Kapitolija rotondā, kur Tramps nodeva zvērestu pēc tam, kad sliktie laikapstākļi izjauca tradicionāli brīvdabas pasākumu. Apple izpilddirektors Tims Kuks arī iedeva 1 miljonu dolāru.
Skaitļošanas uzņēmumi Micron, Nvidia, Qualcomm un Microsoft arī veica sešciparu ziedojumus, tāpat kā veselības aprūpes uzņēmumi, piemēram, Hims, Johnson un Johnson, Merck, Pfizer un Amgen. Live Nation ziedoja 500 000 USD, un divi tiešsaistes azartspēļu uzņēmumi DraftKings un FanDuel ziedoja tikai mazāk.
Citi lielākie ziedotāji ir tie, kuriem ir saites ar Trampa administrāciju, tostarp daži, kurus prezidents galu galā piesaistīja galvenajām administrācijas lomām.
Republikāņu partijas megadonors Vorens Stīvenss , kuru Tramps izvēlējās par savu vēstnieku Apvienotajā Karalistē, piešķīra 4 miljonus ASV dolāru. Džareds Isakmens, Trampa izvirzītais NASA vadītāja amatā, piešķīra 2 miljonus dolāru, tāpat kā Trampa izvēlētā vēstniece Latvijā Melisa Argirosa.
Tilmans Fertita, izvirzīts par vēstnieku Itālijā, iedeva 1 miljonu dolāru; Izglītības sekretāre Linda Makmahona iedeva 1 miljonu dolāru; Tirdzniecības sekretāra Hovarda Lutnika bijušais darba devējs Kantors Ficdžeralds iedeva 1 047 000 USD; Ņujorkas biržas priekšsēdētājs Džefrijs Sprečers, mazo uzņēmumu administratores Kellijas Loefleres vīrs, iedeva 1 miljonu dolāru; un Valsts kases sekretārs Skots Besents iedeva 250 000 USD.
Un arī ievērojamie republikāņu politiskie ziedotāji atvēra savas kabatas grāmatiņas: Mirjama Adelsone un Kens Grifins katrs iedeva 1 miljonu ASV dolāru, bet Riketu, Švābu un Devo ģimeņu locekļi — sešciparu čekus.
Uz komitejām neattiecas nekādi iemaksu ierobežojumi, lai gan ārvalstu pilsoņi vai uzņēmumi nevar ziedot (tomēr to Amerikas meitasuzņēmumi var). 90 dienu laikā pēc katras inaugurācijas katrai komitejai ir jāziņo par saviem 200 $ vai vairāk ziedotājiem.