Ja laikapstākļi atļauj, debesu vērotāji no tumšām vietām varētu redzēt līdz 15 krītošām zvaigznēm stundā.
Pavasara debesu vērošana ir vislabākā: ikgadējā Lirīdas meteoru plūsma ir atgriezusies, piedāvājot cilvēkiem visā ziemeļu puslodē noķert krītošās zvaigznes naksnīgajās debesīs.
Meteoru plūsma sākās 16.aprīlī, bet maksimumu sasniegs naktī no pirmdienas uz otrdienu. Ja laikapstākļi atļauj, debess vērotāji varētu redzēt līdz 15 krītošām zvaigznēm stundā šajā periodā, ja vien tās atrodas tumšā vietā.
Lirīdas parasti ir viena no gada uzticamākajām meteoru lietusgāzēm, un to laiks sakrīt ar mērenāku pavasara temperatūru visā ziemeļu puslodē, padarot tos par populāru debesu šovu.
Saskaņā ar NASA datiem šī gada maksimums notiek ar dilstošu mēness sirpi, kas būs aptuveni par 27% pilns, kas nozīmē, ka krītošās zvaigznes, visticamāk, netiks ietekmētas no spilgtas mēness gaismas.
Lai vislabāk izbaudītu kulmināciju, NASA iesaka skatīties ārā no pirmdienas vakara jebkurā laikā pēc pulksten 22:00 pēc vietējā laika līdz rītausmai nākamās dienas rītā, – aptuveni 5:00 pēc vietējā laika. Taču jebkurā laikā pirmdienas vēlā vakarā un pirms mēness uzlēkšanas naktī ap pulksten 3:30 pēc vietējā laika vajadzētu piedāvāt labas izredzes redzēt meteorus, kas slīd pa naksnīgajām debesīm.
Lirīdas parasti visskaidrāk tiek novērotas no ziemeļu puslodes, bet debesu vērotāji dienvidu puslodē var pamanīt dažas krītošas zvaigznes, norāda NASA.
Ja apstākļi ir skaidri, vislabāk ir izvēlēties netraucētu skatīšanās vietu zem iespējami tumšākajām debesīm, prom no pilsētas apgaismojuma un cita veida gaismas piesārņojuma.