Saule ieiet aktīvā fāzē, strauji palielinās uzliesmojumu skaits, kas tuvākajās dienās radīs Zemei nopietnas magnētiskās vētras. Vienīgais mierinājums būs netieša ietekme – emisija mūsu planētu skars tikai īsu brīdi, taču
No 12. līdz 13. aprīlim uz Saules notika 39 sprādzieni, no kuriem aptuveni puse bija M klases (priekšpēdējais līmenis). Tas ir saistīts ar viena no lielākajiem aktīvajiem centriem, Nr. 4055, pamošanos. Turklāt sprādzienu spēks šajā plankumu grupā tikai pieaug.
Vēl pirms nedēļas aktīvais centrs Nr.4055 atradās tieši uz līnijas Saule-Zeme, taču bija snaudošā stāvoklī. Pretējā gadījumā tas izraisītu smagas un ilgstošas magnētiskas vētras. Šobrīd tas atrodas uz rietumiem no zvaigznes malas un 15. aprīlī virzīsies uz Saules tālāko pusi. Šis aktīvais centrs joprojām nosūtīs Zemei savu “sveicienu”.
“Vispamanāmākajam pārsprieguma rezultātam vajadzētu būt G1-G2 līmeņa magnētiskajām vētrām, kas tiek prognozētas trešdien, 16. aprīlī,” ziņo astrofiziķi.
Aktīvā centra Nr.4055 aiziešana uz Saules tālāko pusi nav iemesls atpūtai. Saules-Zemes līnijā atrodas vēl viena plankumu grupa (Nr. 4060), kas atrodas zvaigznes ziemeļu daļā. Astrofiziķi atzīmēja, ka šis reģions šobrīd praktiski guļ, saglabājot zemu aktivitāti. Zinātnieki uzskata, ka centrs nevis guļ, bet gan “gruzd”, kas varētu ļoti ātri mainīties.
Saskaņā ar SpaceWeatherLive prognozi augstas klases (X) uzliesmojumu iespējamība pastāv, taču tā ir zema.
Ja aktīvajā centrā Nr.4060 nebūs aktivitātes uzplūda, tad magnētisko vētru iespējamība līdz nedēļas beigām (pēc trešdienas) būs praktiski nulle. Lieli koronālie caurumi nav pagriezti pret Zemi, un saules vēja parametri ir mēreni. Tādējādi pastāv iespēja, ka Lieldienās magnētiskās vētras nebūs, un arī laikapstākļiem jutīgiem cilvēkiem svētkos nebūs jāuztraucas par savu veselību.
ASV Nacionālā okeānu un atmosfēras pārvalde (NOAA) sagaida G1 magnētisko vētru 16. aprīlī. 14., 15. un 18. aprīlī iespējami ģeomagnētiski traucējumi, bet ne vētras. Amerikāņu zinātniekii nedēļas nogalei sniedz labvēlīgas prognozes. Situācija varētu mainīties, ja notiktu saules uzliesmojumi.
Neskatoties uz Saules aktivitātes maksimumu 2025. gadā, lieli uzliesmojumi un nopietni ģeomagnētiskā lauka traucējumi bija reti. Pēc zinātnieku domām, tāpat kā aktīvā centra Nr.4055 gadījumā, Zemei vienkārši ir paveicies, un spēcīgas emisijas, spriežot pēc instrumentu rādījumiem, notiek Saules tālākajā pusē.