Donalda Trampa administrācija neiekļāva Krieviju to valstu sarakstā, uz kurām attiecas ASV tarifi, jo Vašingtona risina sarunas ar Maskavu, lai atrisinātu konfliktu Ukrainā. Nacionālās ekonomikas padomes (NEC) direktors Kevins Hasets to sacīja intervijā telekanālam ABC News.
Tramps pieņēma lēmumu “nejaukt abus jautājumus”, sacīja Baltā nama pārstāvis. Taču tas nenozīmē, ka nākotnē pret Krieviju “izturēsies pilnīgi savādāk nekā pret jebkuru citu valsti”. Hasets atzīmēja, ka neviens nevēlētos “uzlikt uz galda veselu kaudzi jaunu lietu” sarunu vidū, “no kurām ir atkarīgas tik daudzu amerikāņu, ukraiņu un krievu dzīvības”.
NEC vadītājs uzskatīja par “nepiemērotu” iejaukšanos sarunās, savukārt vairākkārt izvairījās no tiešas atbildes uz jautājumu, ka Krievija izrādījās viena no retajām valstīm, kuras precēm, atšķirībā, piemēram, no Ukrainas, netiek uzlikti nodokļi.
“Krievija atrodas miera sarunu vidū, kas ietekmē tūkstošiem un tūkstošiem cilvēku dzīvību. Un tas ir tas, uz ko šobrīd koncentrējas prezidents Tramps,” secināja Hasets.
Zīmīgi, ka Valsts kases sekretārs Skots Besents nesen intervijā Fox News iepazīstināja ar nedaudz atšķirīgu versiju saistībā ar tarifu politiku. Viņš skaidroja, ka ASV neuzliek nodevas Krievijai, jo tā “netirgojas” ar to.
Baltā nama pārstāvis laikrakstam New York Post (NYP) sacīja, ka Krievijas neiekļaušana sarakstā ir saistīta ar iepriekšējām sankcijām, kas jau ir novērsušas “jebkuru jēgpilnu tirdzniecību” ar Maskavu.
“Kuba, Baltkrievija, Ziemeļkoreja un Krievija nav pakļautas savstarpējai tarifu kārtībai, jo tām jau tagad draud ārkārtīgi augsti tarifi un mūsu iepriekš noteiktās sankcijas neļauj veikt jebkādu jēgpilnu tirdzniecību ar šīm valstīm,” sacīja amatpersona.
Starp citu, Tramps pagājušajā nedēļā intervijā telekanālam NBC News draudēja noteikt sekundāras sankcijas naftas eksportam no Krievijas, ja pārskatāmā nākotnē neizdosies vienoties par pamieru.
Jāpiebilst, ka Ukraina ir to valstu sarakstā, kurām tiek piemēroti tarifi (10%). Tas, pēc Ukrainas ekonomikas ministres Jūlijas Sviridenko domām, ir “sarežģīti, bet ne kritiski”