Konstatēto pārkāpumu, tostarp cietsirdības pret dzīvniekiem, dēļ vides speciālisti no Klaipēdas zoodārza aizveda divus Amūras tīģeru mazuļus.
Vides aizsardzības departaments trešdien paziņoja, ka pabeidzis Klaipēdas zoodārza pārbaudi.
Nepiemērotu turēšanas apstākļu, cietsirdīgas izturēšanās pret dzīvniekiem, kā arī publiskas izstādīšanas bez apliecībām dēļ divi Amūras tīģeru mazuļi nekavējoties tika izņemti un nodoti Dabas aizsardzības centram.
Ziņojumā norādīts, ka šie dzīvnieki tika turēti standartiem neatbilstošos apstākļos, viņu uzturs nebija pielāgots to fizioloģiskajām un bioloģiskajām vajadzībām, netika nodrošināta veterinārā aprūpe u.c.. Turklāt dzīvnieki tiek publiski eksponēti bez sertifikātiem.
Pēdējo desmit gadu laikā zoodārzs pārbaudīts 75 reizes, galvenokārt dzīvnieku pārapdzīvotības, bojāejas, saņemto sūdzību un obligāto norādījumu neievērošanas dēļ. Kopumā pārbaudēs administratīvie sodi piemēroti sešas reizes.
Pēc zoodārza sniegtajiem datiem, šeit tiek turēti vairāk nekā 600 dažādu sugu dzīvnieki.
Pēdējā visaptverošā pārbaude veikta sadarbībā ar Zooloģiskā dārza inspekcijas komisiju.
Zoodārzam šobrīd izdoti trīs obligātie rīkojumi fiksēto pārkāpumu novēršanai un brīdinājums.
Vides aizsardzības departaments atzīmē, ka savvaļas dzīvnieku turēšanai nebrīvē jāatbilst stingrām prasībām, lai nodrošinātu dzīvnieku labturību un aizsardzību.
Attiecīgā informācija par savvaļas dzīvnieku turēšanu nebrīvē publicēta departamenta memorandā.
Vides aizsardzības departaments regulāri norāda, ka saņem ziņojumus par iespējamiem dzīvnieku labturības pārkāpumiem Klaipēdas zoodārzā.
2024.gadā reģistrēti 6 ziņojumi par antilopes teļa traumu, 2022. gadā par vides prasību neievērošanu (tirdzniecība), 2017. gadā – četri ziņojumi par dzīvnieku labturības un veselības pārkāpumiem un viens par nepareizu vilku turēšanu, 2016. gadā saņemti 6 ziņojumi par dzīvnieku labturības pārkāpumiem – iztīdzējuši, slapji.
Vides speciālisti atgādina, ka, pamanot vides pārkāpumu, par to jāziņo, zvanot operatīvajiem dienestiem pa tālruni 112. Svarīgi arī nofotografēt vai nofilmēt pārkāpumu, t.i., personas, kas pārkāpj, un šo informāciju, fotogrāfijas vai video ierakstu nosūtīt pa e-pastu. pa e-pastu [email protected]