ASV valsts sekretārs Marko Rubio pasludināja Dienvidāfrikas Republikas vēstnieku ASV par persona non grata. Fons ir strīds par iespējamo diskrimināciju Dienvidāfrikā.
Pēc ASV valsts sekretāra Marko Rubio teiktā, Dienvidāfrikas Republikas vēstnieks ASV vairs nav gaidīts. “Mums ar viņu nav ko apspriest, un tāpēc viņš tiek uzskatīts par PERSONA NON GRATA,” Rubio piektdien paziņoja ierakstā par personu, kas nav vēlama.
ASV prezidents Donalds Tramps februāra sākumā paziņoja, ka pret atsevišķiem sabiedrības slāņiem Dienvidāfrikā izturas ļoti slikti. Eiropas kolonistu pēcteči ir “netaisnīgas rasu diskriminācijas upuri”. Iemesls bija Dienvidāfrikas likums, kas izstrādāts, lai risinātu aramzemes nevienlīdzīgo sadalījumu. No tiem tikai četri procenti pieder melnādainajiem cilvēkiem, kas veido 80 procentus no visiem iedzīvotājiem.
Pēc Trampa teiktā, ASV pieņems lauksaimniekus no Dienvidāfrikas un piedāvās viņiem ātru piekļuvi ASV pilsonībai. Piedāvājums acīmredzami ir paredzēts baltajiem lauksaimniekiem. Tagad tas attiecas uz katru lauksaimnieku un viņa ģimeni, kas drošības apsvērumu dēļ vēlas bēgt no Dienvidāfrikas, Tramps nesen rakstīja savā profilā platformā Truth Social. Turklāt ASV pārtrauktu jebkādu ārvalstu palīdzību Dienvidāfrikai. Atbilstošās saistības 2024. gadā sasniedza USD 323 miljonus.