Termins “vecāku taksometrs” ir jēdziens, kas radies ceļu satiksmes drošības jomā un tagad tiek plaši lietots ikdienas valodā un plašsaziņas līdzekļos. Tas ilustrē parādību, kad bērnus un jauniešus viņu vecāki transportlīdzekļos ved uz galamērķi, piemēram, skolu vai klubu, izmantojot ērtu transporta pakalpojumu.
Šo divu vārdu salikums izsaka to, ka vecāki un pusaudži izmanto ģimenes transportlīdzekli kā pārvietošanās līdzekli, līdzīgi kā ātri pieejamu taksometru, vecākiem uzņemoties taksometra vadītāju, bet atvasēm taksometra pasažieru lomu. No vienas puses, vārda nozīme ietver šī transporta veida faktu, piemēram, atšķirībā no sabiedriskā transporta, piemēram, autobusu vai vilcienu, izmantošanas. No otras puses, tas norāda arī uz šīs mobilitātes ērtībām, atšķirībā no paša pārvietošanās. Pašlaik ļoti populārais, tēlainais termins ir plaši pieņemts un izplatīts kā tehnisks termins plašsaziņas līdzekļos un ikdienas lietošanā, īpaši skolu maršrutu projektēšanas un skolas maršrutu drošības jomā.
Visizplatītākais iemesls, kāpēc vecāki izmanto vecāku taksometru, ir bailes apdraudēt savu bērnu sabiedriskajā transportā, kas ir novedis pie tendences pārmērīgi aizsargāt savu atvasi, kas atspoguļojas arī citos populāros terminos, piemēram, ” helikopteru vecāki ” vai “aizmugurējā sēdekļa”. paaudze”.
Visu ievadā minēto neizdomājām mēs, jo teksts ir iztulkots no Vikipēdijas vācu valodā izmantotā termina Elterntaxi skaidrojuma. Savukārt turpinājumā vakar Vācijas medijos publicētā ziņa
Vecāku taksometri uz skolu Minhenē drīz varētu būt pagātne. Pilsēta plāno pasākumus satiksmes haosa mazināšanai pie skolām
Minhene vēlas mazināt satiksmes haosu pie skolām. Pilsēta plāno slēgt saistītos ceļu posmus automašīnām skolas sākumā un beigās. Vecāku taksometri uz skolu paliks pagātnē. Tā vietā tiek apspriestas apstāšanās zonas dažu simtu metru attālumā. Mērķis ir padarīt drošākus skolu maršrutus un rosināt bērnus staigāt kājām.
Priekšlikumu atbalsta arī policija
Minhenes policija arī atbalsta iniciatīvu. Pārāk daudz vecāku taksometru ne tikai rada bīstamas situācijas, bet arī neļauj bērniem kļūt par neatkarīgiem satiksmes dalībniekiem. Dažas skolas jau izmēģina šo koncepciju pilotprojektos. Pilsētā šobrīd tiek izskatīta visaptveroša tā saukto “skolu ielu” koncepcija. Ir plānots, ka pirmie pasākumi tiks īstenoti nākamajā mācību gadā.