Tas ir aizraujošs dabas skats: neparasti aukstās ziemas dēļ slavenais Niagāras ūdenskritums, kas atrodas uz robežas starp Ņujorkas štatu (ASV) un Kanādas provinci Ontario ir ārkārtīgi ledains.
Iemesls ir tāds, ka arktiskās gaisa masas pēdējo dienu laikā pārvietojas virs šīs teritorijas. Kanādas oficiālajā laikapstākļu vietnē meteorologi brīdina, ka temperatūra var būt līdz mīnus 35 grādiem pēc Celsija. Iedzīvotājiem ir jāģērbjas īpaši silti, ja nepieciešams atstāt māju. Ikvienam, kurš strādā ārā, vajadzētu regulāri atpūsties siltumā.
Akmeņi pie Niagāras ūdenskrituma ir kā pārkaisīti ar pūdercukuru, lejup nokarājas ārkārtīgi garas lāstekas, uz ūdens veidojas biezi ledus gabali. Bet, Niagāras ūdenskritums, visticamāk, nesasals pilnībā. Niagāras upes ūdens krīt dziļumā apmēram 57 metrus. Pēc ekspertu domām, šī kinētiskā enerģija parasti ir pārāk liela, lai ūdenskritumi sasaltu pilnībā.
Saskaņā ar Niagāras ūdenskrituma tūrisma organizācijas datiem ir tikai viens ziņojums par ūdenskrituma pilnīgu aizsalšanu – pirms 89 gadiem. 1936. gada 26. janvārī ledus, kas dreifēja no Ēri ezera, sakrājās virs Horseshoe Falls. Tas nozīmēja, ka arvien mazāk ūdens varēja nokrist, tāpēc Niagāras ūdenskritums pilnībā apledojās. Tolaik tika ziņots, ka ūdens nav plūdis 15 dienas.
Šogad tas, visticamāk, nenotiks, jo reģionā gaidāms sniegs un pēc tam “tikai” mīnus septiņu grādu temperatūra.