Jaunā sankciju pakete būs īpaša. Turklāt ES apsver iespējamās sankcijas ne tikai pret Krievijas “ēnu floti”, raksta Bloomberg
“Eiropas Savienība apsver iespēju ieviest ierobežojumus Krievijas alumīnija importam un pakāpeniski atteikties no sašķidrinātās dabasgāzes no Krievijas kā daļu no jaunās sankciju paketes, kas vērsta pret Maskavu par tās pilna mēroga iebrukumu Ukrainā”, saka cilvēki, kas ir pazīstami ar šo lietu.
”Pasākumu projekts, kas būtu daļa no bloka 16.sankciju paketes, ietver ierobežojumus vēl desmitiem kuģu, kas ir daļa no Maskavas tankkuģu ēnu flotes, kas pārvadā Krievijas naftu, un turpmāku eksporta kontroli militāriem mērķiem izmantotām precēm. Šis solis arī nozīmēs, ka vairāk banku pārtrauks starptautisko maksājumu sistēmu SWIFT”, sacīja cilvēki, kuri vēlējās palikt anonīmi.
Alumīnija ierobežojumi tiks ieviesti pakāpeniski, kamēr laiks un mērogs vēl nav noteikti, sacīja avoti:
Atteikšanās no sašķidrinātās dabasgāzes (SDG) importa ir iespējama vai nu ar sankciju ierobežojumiem, vai kā daļa no ceļveža, ko ES izpildvara plāno iesniegt nākamajā mēnesī.
ES dalībvalstis joprojām apspriež priekšlikumus. Galīgais melnraksts var atšķirties, Bloomberg korespondenti raksta:
Neraugoties uz dažu valstu aicinājumiem aizliegt Krievijas gāzes importu, ES vēl ir jāizlemj, vai aizlieguma juridiskai nostiprināšanai izmantot sankcijas, ceļvežus vai abu pieeju kombināciju. Lai gan sankcijas var būt spēcīgākais arguments līgumu laušanai ar Krievijas piegādātājiem, tām ir nepieciešams dalībvalstu vienprātīgs apstiprinājums un tās ir ierobežotas.
Eiropas valstis, kas iepriekš vilcinājās atteikties no Krievijas sašķidrinātās dabasgāzes, tagad ar bažām vēro aukstā laika izraisīto gāzes cenu kāpumu un jaunās ASV sankcijas pret Krievijas enerģētiku.
Dažas amatpersonas uzskata, ka sankciju noteikšana pret Krievijas gāzi nav piemērota, jo vairākas valstis, tostarp Ungārija un Slovākija, joprojām ir atkarīgas no Krievijas uzņēmuma Gazprom piegādēm. Pēc amatpersonu domām, Krievijas SDG, kuras imports pērn sasniedza rekordu, aizliegums šķiet iespējams, jo Spānija, Beļģija un Francija, kas ir galvenās piegādātājas, netraucēs ieviest sankcijas pret Krieviju.
10 ES valstis ir pārliecinātas, ka ir pienācis laiks noteikt sankcijas pret Krievijas gāzi, raksta Bloomberg:
ES arī apsver priekšlikumus ieviest ierobežojumus Krievijas transporta sektoram un iekļaut to trešo valstu, Ķīnas un Apvienoto Arābu Emirātu uzņēmumu sarakstā, kas palīdz Krievijai iegūt tehnoloģiju ieroču ražošanai.
Turklāt ES plāno novērst nepilnības, kas ļauj Krievijai apiet esošos ierobežojumus, kā arī jaunas sankciju paketes ietvaros ieviest augstākus tarifus lauksaimniecības precēm un mēslošanas līdzekļiem.
Eiropas Savienība nākammēnes plāno apstiprināt jaunu sankciju paketi, kas sakrīt ar trešo gadadienu kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā.