Žurnālisti atklājuši kongresmenes Kejas Greindžeres pazušanas noslēpumu. Viņa gandrīz 30 gadus pārstāvēja Tarrantas un Pārkera apgabalus ASV Pārstāvju palātā. 81 gadu vecā likumdevēja pēdējo sešu mēnešu laikā nav apmeklējusi sēdes Kapitolija kalnā, jo viņa pārcēlās uz pansionātu, ziņo Dallas Express.
Greindžere novembrī nekandidēja vēlēšanās un plānoja atkāpties, taču viņas prombūtnes iemesli no Pārstāvju palātas kopš šā gada jūlija nav bijuši skaidri. Jaunais kongress darbu sāks 2025. gada 3. janvārī.
Žurnālisti plānoja jautāt republikānei, vai viņa atbalstīs pagaidu budžetu, kas šonedēļ izraisīja debates Kongresā un ievēlētā prezidenta Donalda Trampa kritiku. Greindžeres darba tālruņi Teksasā un Vašingtonā saņēma balss pastu, bet likumdevējas vietējais birojs žurnālistus sagaidīja ar slēgtām durvīm.
Greindžeres biroja ēkas kaimiņi apstiprināja, ka darbinieki pirms Pateicības dienas 28. novembrī sakrāva mantas un pārstāja ierasties darbā.
Kāda lasītāja padoms aizveda žurnālistus uz vietējo pansionātu. Avots apgalvoja, ka esošā kongresmene tika tur ievietota pēc tam, kad tika atrasta “pazudusi un apmulsusi” Fortvērtas ielās, kur viņa dzīvoja. 1991. gadā Grendžere tika ievēlēta par pilsētas pirmo mēru sievieti un ieņēma to divus termiņus.
Iestādes direktora vietniece Teilore Manziela izdevumam Dallas Express apstiprināja, ka Greindžere dzīvo kopā ar viņiem, taču mediju pārstāvjiem ar kongresmeni nav atļauts tikties. Kādā stāvoklī viņa šobrīd atrodas, netiek precizēts. Greindžere un viņas darbinieki turpina saņemt atalgojumu no valsts budžeta, norāda izdevums.
Viens no Republikāņu partijas vietējās nodaļas līderiem Rolando Garsija pašreizējo situāciju vietnē X nosauca par “skumju un apkaunojošu” kongresmenes karjeras beigām. 1996. gadā Greindžere kļuva par pirmo sievieti, kas ievēlēta Teksasas Pārstāvju palātā. Pēc tam viņa uzvarēja demokrātu Hjū Parmeru, kurš bija Fortvērtas mērs no 1977. līdz 1979. gadam.
“Skumji, ka neviens nepacentās “paņemt atslēgas”, pirms bija pienācis šis brīdis. Tā ir skumja gerontokrātijas (vecāku cilvēku vara) personifikācija Kongresā,” viņš atzīmēja.
Kāds Tarrantas apgabala iedzīvotājs, kurš pārstāv Greindžeru, sacīja laikrakstam Dallas Express, ka jāzvēr būtu Kreigam Goldmenam, kurš tika ievēlēts viņas vietā novembrī
Apsveikumi no Bono un apstiprinājums no viņa dēla
Washington Examiner pēc Teksasas kolēģu publikācijas saņēma paziņojumu Grendžeres vārdā. Tajā politiķe situāciju skaidroja ar “veselības problēmu saasināšanos”, neapstiprinot, ka atrodas demences palātā. Kongresa deputāte uzsvēra, ka kopš septembra pārtraukusi regulāri apmeklēt Vašingtonu, bet pēdējo reizi tur bijusi novembrī.
Šī brauciena laikā Greindžere saskaņā ar paziņojumu pārraudzīja biroja slēgšanu un piedalījās sava portreta prezentācijā Apropriāciju komitejas birojā, kuru viņa vadīja līdz šā gada aprīlim. Kā atzīmēja FWTX , ceremonijā bez saviem kolēģiem piedalījās arī rokgrupas U2 solists Bono, izmantojot video saiti, pateicoties republikānei par dalību cīņā pret AIDS Āfrikā.
Greindžeres dēls Brendons Dallas Morning News pastāstīja , ka viņa māte neatrodas demences palātā. Kopš pagājušā gada viņa sāka izjust tipiskus simptomus, tāpēc viņa nolēma dzīvot kopā ar sava vecuma cilvēkiem Traditions Senior Living pansionātā.
Īsi pirms situācijas ar Grendžeri nokļūšanas atklātībā Wall Street Journal rakstīja, ka Džo Baidena administrācija esot slēpusi politiķa psihiskā stāvokļa pasliktināšanos visu viņa pilnvaru laiku. Demokrāts stājās amatā 2021. gadā 78 gadu vecumā, kļūstot par vecāko ASV prezidentu viņa inaugurācijas brīdī.
Kongresa beigu vidējais vecums ir aptuveni 58 gadi. ASV Senāts ir vēl vecāks – tur šis rādītājs sasniedz 65,3 gadus. Vašingtonā ir 23 likumdevēji, kas vecāki par 80 gadiem, un vecākajam, Aiovas senatoram Čakam Graslijam, ir 91 gads.
Demokrātu kongresmenis Ro Hanna, komentējot situāciju ar Greindžeri, aicināja kolēģus vēlreiz apsvērt iespēju ieviest parlamentāriešu termiņu ierobežojumus. Sekojot Garsijam, viņš situāciju Vašingtonā nosauca par “sklerotisku gerontokrātiju”.
Mediji jau iepriekš rakstīja, ka 84 gadus vecajai Nensijai Pelosi, kura novembrī atkārtoti tika ievēlēta Pārstāvju palātā, pēc kritiena Luksemburgā tika veikta operācija. Bet 82 gadus vecais Mičs Makonels, kurš ir atkāpies no republikāņu līdera amata nākamajā Senātā, nesen tika manīts ar apsēju uz sejas. Viņa birojs ziņoja, ka politiķis paklupis pēc pusdienām.