Vissvarīgākais solis ilgstošu, mīlestības pilnu attiecību veidošanā ir savu partneru iepazīšana dziļi intīmā līmenī, viņu dzīves nianses, lai arī cik triviālas būtu, saka Marks Traverss, filosofijas zinātņu doktors, amerikāņu psihologs. Viņa raksts par tādām psihoizglītojošām tēmām kā laime, attiecības un personība publicēts Forbes.
Pēc viņa teiktā, pārbaudīt, vai attiecības patiešām ir spēcīgas, kā arī novērtēt to dziļumu un potenciālu, var pēc kopā pavadītā gada atbildot tikai uz trim jautājumiem par partneriem.
Pirmkārt: “Kas ir viņu labākais draugs un kāpēc?”
Psihologs atzīmē, ka, lai gan tas var šķist vienkāršs jautājums, nekad nenovērtējiet par zemu lomu, ko partnera labākais draugs spēlē viņa dzīvē, kā arī jūsu attiecībās.
Ir vispārzināms, ka draudzība sniedz nozīmīgu ieguldījumu mūsu sociālajā un emocionālajā labklājībā. Tomēr mēs bieži neapzināmies, kādu lomu tas spēlē romantiskās attiecībās, norādīts rakstā. Saskaņā ar 2021. gada pētījumu, kas publicēts žurnālā The Journal of Genetic Psychology, draudzības un romantiskas attiecības ir ne tikai neatkarīgi saistītas ar mūsu labklājību, bet arī mijiedarbojas savā starpā.
Jo īpaši pētnieki ir atklājuši, ka tad, kad cilvēki savās attiecībās pārdzīvo sarežģītus periodus, draudzība kļūst par viņu glābšanas riņķi. No otras puses, ja cilvēkiem ir grūtības gan ar savu partneri, gan labāko draugu, viņiem ir daudz lielāka iespēja izjust depresijas simptomus.
Zinot un cienot lomu, ko spēlē viņa vai viņas labākais draugs, jūs atzīstat šīs atbalsta sistēmas neatņemamu sastāvdaļu. Tas liecina, ka jūs novērtējat partnera emocionālo labsajūtu, skaidro autors.
Turklāt, zinot, kas ir viņu labākais draugs, var daudz atklāt par to, kas viņi ir viņu pamatā, jo ciešas draudzības atspoguļo viņu vērtības, prioritātes un to, ko viņi visvairāk vērtē citos.
“Atvēlot laiku, lai uzzinātu, kāpēc viņu labākais draugs ir tik īpašs, jūs vienlaikus uzzināsit, kas jūsu partnerim ir patīkams, kā tas patīk un kādi ir viņa principi,” teikts rakstā.
Otrais jautājums: “Kā viņi atpūšas pēc garas dienas?”
Kā izskatās jūsu partnera ikdiena pēc nogurdinošas darba dienas: vai viņiem ir kāda mīļākā filma, grāmata, seriāls vai ēdiens. Vai partneriem jāizrunājas, vai arī viņi dod priekšroku šādā laikā būt vienam? Ir arī svarīgi zināt, vai viņi nav pārāk noslogoti, spēj parūpēties par sevi vai viņiem ir vajadzīga palīdzība stresa mazināšanai.
Arī šis jautājums var šķist vienkāršs, taču atbilde satur nenovērtējamu informāciju, teikts rakstā. Tādējādi žurnālā Journal of Family Issues šī gada jūlijā publicētajā pētījumā atzīmēts, ka rūpes būtiski uzlabo attiecības.
Pētnieki ir atklājuši, ka tad, kad partneri praktizē rūpes, viņi spēj labāk sazināties laipnāk un sirsnīgāk, kas ir ļoti svarīgi, lai partneri būtu harmonijā. Zinātnieki arī atklājuši, ka šī prasme veicina veselīgāku konfliktu vadību, kas būtiski mazina spriedzi ģimenē.
“Tātad, zinot, kā jūsu partneri mazina spriedzi, jūs zināt, kas viņiem rada mieru, un var palīdzēt viņiem saglabāt šo stāvokli. Ar šīm zināšanām jūs varat iejaukties, kad viņi ir pārslogoti, un dot viņiem telpu, kad viņiem ir nepieciešams atjaunoties,” paskaidrots rakstā.
Psihologi salīdzina šo prasmi ar garīgo “pirmās palīdzības komplektu”. Partneris, kurš prot sniegt komfortu grūtos brīžos, palīdz radīt drošības sajūtu, stabilitāti un stabilitāti attiecībās.
Turklāt izpratne par to, kā jūsu partneri atpūšas, liecina, ka jūs atpazīstat viņu individualitāti. Rūpes par sevi ir ļoti individuālas, un to saprotot, jūs respektējat viņu unikālās vajadzības un īpašības.
Trešais jautājums par saviem partneriem, uz kuru jums vajadzētu zināt atbildi, lai zinātu, ka attiecības ir spēcīgas, ir: “Kāds ir lielākais sapnis, ko viņi cer sasniegt?”
Jo īpaši ir svarīgi zināt, kā jūs varat viņus atbalstīt viņu centienos un, kad pienāks laiks palīdzēt šo sapni īstenot. Ir svarīgi zināt, kas ir nepieciešams jūsu partneriem, lai viņi varētu teikt, ka viņiem ir izdevies un ka sapnis ir piepildījies?
“Dalīšanās sapņos ir neizmērojami svarīgs attiecību aspekts. Un saskaņā ar pētījumu, kas publicēts Journal of Happiness Studies, tas var vai nu izveidot, vai pārtraukt attiecības. Pētījumi liecina, ka tad, kad viens partneris piedzīvo “mērķa konfliktu” – tas ir, kad viņu mērķi ir pretrunā viens ar otru vai kad viņi nevar atbalstīt viens otru to sasniegšanā – abi partneri cieš no zema apmierinātības līmeņa un laimes,” teikts rakstā
Pētnieki piebilda, ka attiecības uzplauks, kad partneri atbalstīs viens otru, it īpaši, ja runa ir par ilgtermiņa mērķiem. Pat ja viņu sapnis nav tieši saistīts ar jums, jūsu vēlme svinēt tā piepildījumu un tas, ka tas nav pretrunā ar jūsu mērķiem, veicina patiesu vienotību attiecībās.