Mūsu pirkstu garuma attiecība tiek noteikta pirms dzimšanas, daļēji to ietekmē hormoni, kuriem esam pakļauti dzemdē. Piemēram, cilvēkiem, kas pakļauti lielākai estrogēna iedarbībai, rādītājpirksti mēdz būt garāki nekā zeltneši, savukārt cilvēkiem, kas pakļauti estrogēna iedarbībai, zeltneši mēdz būt garāki nekā rādītājpirksti. Ir arī cilvēki, kuru gredzena un rādītājpirksts ir vienāda garuma. Pētījuma rezultāti publicēti American Journal of Human Biology
Jaunā pētījumā zinātnieki atklājuši dīvainu korelāciju starp pirkstu garumu un cilvēka dzeršanas paradumiem: zeltneša attiecību pret rādītājpirkstu. Jo īpaši cilvēkiem ar garākiem zeltnešiem salīdzinājumā ar rādītājpirkstiem ir lielāks alkohola patēriņš.
Pētījumā komanda no Svonsijas universitātes analizēja 258 studentu pirkstu garumu, no kuriem 169 bija sievietes, un viņu dzeršanas paradumus. Rezultāti liecina, ka pastāv zināma saistība starp lielāku alkohola patēriņu un garākiem zeltnešiem, salīdzinot ar rādītājpirkstiem. Pētījuma autori atzīmē, ka tas liecina par iespējamu hormonālo ietekmi uz dzeršanas līmeni, vismaz koledžas gados.
Saskaņā ar pētījuma vadošo autoru, profesoru Džonu Meningu, korelācija, iespējams, norāda uz dzimumhormonu, piemēram, testosterona un estrogēna, iesaistīšanos. Pēc zinātnieku domām, ir zināms, ka cilvēkiem ar atkarību no alkohola ir ļoti gari zeltneši, salīdzinot ar rādītājpirkstiem – tas liecina par augstāku testosterona līmeni salīdzinājumā ar estrogēnu jau pirms dzimšanas. Pētījuma autori arī atzīmē, ka asociācijas vīriešiem ir spēcīgākas nekā sievietēm.
Lai gan zinātnieki ir atraduši korelāciju, viņi nevar noteikt cēloņsakarības un seku attiecības, un tāpēc noteikta pirkstu attiecība nenosaka cilvēka rezultātu. Tajā pašā laikā zinātnieki uzskata, ka atklātā saikne, iespējams, varētu izskaidrot faktorus, kas ir alkohola lietošanas pamatā.