Krievijas Prezidenta administrācija (AP) Krievijas reģionu amatpersonu vidū sāk formulēt “uzvaras tēlu” karā ar Ukrainu, kas viņiem būtu jāpārraida krieviem. Šī tēma kļuvusi par vienu no galvenajām vicegubernatoru seminārā Seņežas menedžmenta seminārā netālu no Maskavas, aģentūrai Kommersant pastāstīja informēti avoti.
“AP iziet no tā, ka pienāks kara beigas, un mums jābūt tam gataviem,” sacīja viens no izdevuma sarunu biedriem. Kā noskaidroja avoti, turpmākie kara rezultāti krieviem vērtējami kā uzvara, taču jau tagad ir skaidrs, ka tie nederēs “niknajiem patriotiem” un “liberāļiem”. Tāpēc Kremlis ierosina paļauties uz “kluso vairākumu”, kas būs apmierināts ar Krievijas prezidenta iezīmēto Ukrainas “denacizāciju” un “demilitarizāciju”, kā arī četru Ukrainas reģionu sagrābšanu. Amatpersonām ir “jāsaglabā un jāpaplašina šis vairākums”, uzskata AP.
Atsevišķi Kremlis uzdeva reģionālajām iestādēm strādāt ar kara dalībniekiem, jo īpaši iesaistīties viņu nodarbinātībā un rehabilitācijā. Pretējā gadījumā viņi var pievienoties protesta kustībām vai noziedzībai, izskanēja seminārā Seņežā. Viens no riskiem, ko AP saskata, ir tas, ka miera laikā bijušajiem kaujiniekiem būs grūti atrast tādas pašas algas kā karā, tāpēc amatpersonām jādomā par viņu iedrošināšanu un cieņpilnas attieksmes veidošanu pret viņiem sabiedrībā, Kremļa nodomus pārstāstīja Kommersant avots.
Iepriekš Kremlim tuvu stāvoši avoti aģentūrai Reuters stāstīja, ka Vladimirs Putins izklāstījis vienošanās aprises par Ukrainu diskusijai ar jaunievēlēto ASV prezidentu Donaldu Trampu. Pēc viņu domām, Putins var piekrist karaspēka izvešanai no Harkivas un Mikolajivas apgabaliem, taču uzstās uz kontroles saglabāšanu pār anektētajiem reģioniem. Viņš arī pieprasīs, lai Ukraina atsakās iestāties NATO.
Krieviem Putins šādu vienošanos varētu pasniegt kā uzvaru, nodrošinot krievvalodīgo aizsardzību Ukrainas austrumos un saglabājot sauszemes tiltu uz Krimu, atzīmēja viens no Reuters sarunu biedriem.
Tajā pašā laikā nav skaidrs, vai Putins centīsies iegūt pilnīgu kontroli pār četriem Ukrainas reģioniem – Luhansku, Doņecku, Zaporižji un Hersonu. Krievijas armija 100% nekontrolē nevienu no tiem, un Putins šā gada jūnijā Ukrainas bruņoto spēku izvešanu no tiem nosauca par nosacījumu miera sarunu sākšanai.