Iestājoties aukstajam laikam, daudzi mājā ieslēdza apkures sistēmas un noregulēja tās vienmērīgā režīmā. Tomēr eksperti stingri iesaka neatstāt to uz nakti, lai nodrošinātu papildu siltumu miega laikā. Par to raksta Mirror.
Miega eksperti brīdina, ka gulēšana ar ieslēgtu apkuri var kaitēt jūsu veselībai, bet ģimenes ārsts norāda, ka var rasties negaidīti ilgtermiņa veselības apdraudējumi. Turklāt nav ieteicams izmantot elektrisko segu papildu nakts siltumam. Tā rada ugunsbīstamību, un tos nekad nedrīkst atstāt bez uzraudzības vai lietot guļot.
Pēc miega eksperta Mārtina Sīlija domām, apkures atstāšana vienā režīmā miega laikā var pasliktināt miega kvalitāti kopumā, izjaucot miega ciklu.
Viņš atzīmēja: “Jūsu ķermeņa temperatūra dabiski pazeminās, kad jūs aizmiegat, ļaujot jums ieiet dziļākos, atjaunojošos miega posmos. Gulēšana apsildāmā telpā traucē šo procesu, liekot jums mētāties un grozīties. Rezultāts? Sliktas kvalitātes miegs, kas atstāj pēdas un nākamajā dienā jūs jūtaties letarģisks un aizkaitināms.”
Apkures sistēmas var arī izžāvēt apkārtējo gaisu, kas var izraisīt dehidratāciju un elpceļu kairinājumu miega laikā. To pazīmes var ietvert tādus simptomus kā sauss kakls, sasprēgājušas lūpas, kairināta āda, diskomforts deguna blakusdobumos vai alerģiju saasināšanās.
Citas nakts temperatūras paaugstināšanās negatīvās puses ir ātrāka ādas novecošanās dehidratācijas dēļ un pat iespēja pamosties, jūtot nogurumu, jo ķermenis strādā virsstundas, lai saglabātu vēsumu. Tas vēl nav viss — regulāra sildītāja lietošana pirms gulētiešanas var izraisīt ilgstošas veselības problēmas, piemēram, pastāvīgus miega traucējumus, imūnsistēmas stresu, sirds un asinsvadu sistēmas spriedzi un vielmaiņas nelīdzsvarotību.
Tiem, kuriem, iekāpjot gultā, rodas trīsas, ir alternatīvas, kas palīdzēs uzturēt siltumu, nepaaugstinot istabas temperatūru. Tādas iespējas kā termoveļa vai, piemēram, siltumu noturošas pidžamas un zeķes, var būt gudri pirkumi.
Arī silta ūdens pudeles novietošana starp palagiem pirms gulētiešanas var omulīgi uzsildīt jūsu gultu, un, malkojot siltu, kofeīnu nesaturošu dzērienu pirms spilvena uzsišanas, tas var paaugstināt ķermeņa siltumu, veicinot komfortablu miegu.