Joko Ono ir pilntiesīga pulksteņa, kas tika uzdāvināts Džonam Lenonam divus mēnešus pirms viņa slepkavības, īpašniece. Šveices federālā tiesa noraidījusi kāda kolekcionāra apelāciju par Ženēvas tiesas lēmumu 2023.gadā.
Kolekcionārs pulksteni bija iegādājies pirms desmit gadiem Vācijā. Federālajai tiesai nav šaubu, ka Joko Ono, bijušā bītla atraitne pēc viņa slepkavības, ko 1980. gada 8. decembrī veica Marks Deivids Čepmens, ir pulksteņa likumīgais īpašnieks.
Ženēvas tiesa savā spriedumā konstatēja, ka pulksteni nozadzis viens no Joko Ono bijušajiem šoferiem. Nekas neliecināja, ka Ono būtu varējusi šoferim uzdāvināt tik personisku priekšmetu, kas piederēja viņas vīram.
Tā kā pulkstenis bija nozagts, Federālā tiesa nolēma, ka kolekcionārs nevarēja likumīgi iegūt to savā valdījumā. Saskaņā ar konkrētajā gadījumā piemērojamajiem Vācijas tiesību aktiem arī pircēja labticībai nav nekādas nozīmes, teikts piektdien publicētajā spriedumā.
Pulkstenis, Patek Philippe hronogrāfs ar mēness fāzes displeju, tika iegādāts Ņujorkā 1980. gadā. Joko Ono aizmugurē iegravēja vārdus: “(JUST LIKE) STARTING OVER LOVE YOKO 10-9-1980 N.Y.C”.. Viņa uzdāvināja pulksteni Džonam Lenonam viņa 40. dzimšanas dienā 1980. gada 9. oktobrī.
Pēc slepkavības pulkstenis glabājās Ono dzīvoklī. Tas bija uzskaitīts mūziķa īpašumā. Vēlāk tas nonāca vīrieša rokās, kurš no 1995. līdz 2005. gadam bija Ono šoferis.
Pulksteni pārdošanai Vācijas izsoļu namam nodeva trešā persona. Sūdzības iesniedzējs to tur nopirka 2014. gadā un pēc tam lika to novērtēt Ženēvas izsoļu namam. Kad Ono par to uzzināja, viņa nezināja, ka pulkstenis vairs nav viņas īpašumā. Kad kolekcionārs iesniedza tiesā prasību par īpašumtiesību nodibināšanu, Ono to apstrīdēja. Ženēvas pirmās instances tiesa un vēlāk Ženēvas kantona Augstākā tiesa konstatēja, ka Joko Ono bija vienīgais likumīgais īpašnieks.