Attēlā redzamās ir tās divas, kā mēs tās mēdzam apzīmēt, milzu centrifūgas. Katras diametrs ir līdz 3000 km un tā viņas tur gaisā ”griežas” bez ”korpusa” – oranžais anticiklons pulksteņrādītāja virzienā, zilais ciklons pretēji pulksteņrādītāja virzienam.
Šādas milžu cīņas pašas par sevi stihijas nerada, bet reizēm ”savāc” sevī to, kas gadās pa ceļam. Vakar to darīja ciklons, kurš vēl atradās virs Barenca jūras, pa ceļam, ar savu auksto gaisu, sastapa pretinieku ar 20 grādiem siltāku gaisu un smagā cīņā tam zaudēja. Mēs no tā saņēmām šīs nakts vētru no ZR puses, bet no rīta līdz mums atnāks arī ciklona pie Norvēģijas pamestā nokrišņu fronte – daļa lietus, daļa sniega veidā.
Minētā nokrišņu fronte virs Somijas līča būs sadalījusies divās daļās – viena ar ZR puses vēju šķērsos Latvijas centrālos rajonus no Rīgas jūras līča, bet otra ar Z puses vēju nāks no Igaunijas sauszemes un skars Latvijas austrumu pusi.
Mākoņu prognožu kartē aina atgādinās zebru, tomēr Baltijas jūras piekrasti jau dienas pirmajā pusē būs pārņēmis anticiklons, jauki spīdēs saule un dienas otrā puse jau būs piemērota arī pastaigām pa pludmalēm. Sliktā ziņa gan ir tā, ka jau svētdien abi milzeņi ”deformēsies” un izplūdīs neregulārākās formās, no kurām mums tiks aizejošā ciklona atzars, kurš šajā attēlā vēl nav redzams, jo atrodas virs Norvēģijas ziemeļiem.