Taksometru vadītāji noteikti ir arī sava veida testa piloti, kuru viedoklis par konkrēta modeļa automašīnu būtu ņemams vērā ikvienam, kurš met aci uz Ķīnā ražotajām automašīnām. Savukārt Krievija mūsdienās varētu būt galvenā valsts, kura ir kļuvusi tieši par Ķīnas ražoto automašīnu testa poligonu. Tāpēc nolēmām arī jūs iepazīstināt ar viedokļiem, kurus publicējis Krievijas medijs Komersant.
Taksometru vadītāji sākuši sūdzēties par Ķīnas automašīnu kalpošanas laiku, kas ir ievērojami zemāks par Eiropas un Korejas automašīnu kalpošanas laiku. Ķīniešu automašīnas jānoraksta pēc 150 tūkstošiem kilometru, kas ir pusotru līdz divas reizes ātrāk nekā “automašīnas, kas Krievijas taksometru tirgū bija iepriekš”, atsaucoties uz tirgus dalībniekiem, ziņo Kommersant .
Tagad Ķīnas ražotāju automašīnu īpatsvars taksometru parkos sasniedzis 70-80%, vēsta laikraksta sarunu biedri. Nacionālās rūpnieciskās informācijas aģentūras analītiķi izdevumam sacīja, ka Ķīnas krosovera uzturēšanas izmaksas piecu gadu darbības laikā pārsniedz jaunas tādas pašas klases Rietumu automašīnas izmaksas.
Kādas taksometru kompānijas pārstāvji žurnālistiem stāstīja, ka 70% no iegādātajām ķīniešu automašīnām “īsā laikā sabojājās variatori” – moderna tipa pārnesumkārbas. Daudzām automašīnām ir problēmas arī ar dzinējiem, sacīja Taksometru vadītāju starpreģionālās arodbiedrības priekšsēdētājs Andrejs Popkovs.
Pēc viņa teiktā, dzinēju un pārnesumkārbu kvalitāte kopumā “atstāj daudz ko vēlēties”. “Automašīnas nedarbojas tik ilgi kā Korejas un Eiropas automašīnas. Nobraukums ir būtiski mazāks, bet cena ir ļoti augsta, tie nav tādas naudas vērti,” sacīja Popkovs.
Ķīnas automašīnu dzinēju un transmisiju kalpošanas laiks ir uz pusi mazāks nekā “to automašīnu, kas bija agrāk”, sacīja arodbiedrības vadītājs. Viņaprāt, grūtības rodas ar rezerves daļām, un garantijas nedarbojas.
Krievijas Auto apdrošinātāju savienība aprēķinājusi, ka importēto auto detaļu piegādes laiks pēdējā gada laikā ir dubultojies un šobrīd sasniedz 45 dienas. Turklāt gandrīz ceturtā daļa autoservisu ziņoja par viltotām detaļām, raksta Kommersant.
Ķīniešu automašīnām aktuāls ir rezerves daļu katalogu trūkums, žurnālistiem skaidroja Krievijas uzņēmuma ”Euroauto” servisa īpašnieks Romāns Guļajevs. Pēc viņa domām, Ķīnas ražotāji “rūpējas par automašīnas salikšanu, bet nemaz nedomā par to, kas ar to notiks vēlāk, kā to uzturēt.”
Pat oriģinālā daļas numura zināšana nepasargā no viltojumiem, sacīja Guļajevs. “Mēs varam atvest trīs detaļas ar vienādu numuru, un tās būs trīs pilnīgi atšķirīgas detaļas,” skaidroja izdevuma sarunu biedrs. Viņš minēja piemēru, kad, lai nomainītu Haval krosovera caurvadizolatorus ar 80 tūkstošu kilometru nobraukumu, īpašniekam bija nepieciešama summa “četras reizes dārgāka nekā dažos Lada Solaris”.