Krievijas diktators Vladimirs Putins nespēja atspēkot Ziemeļkorejas karaspēka klātbūtni Krievijā uz Ukrainas un Rietumu oficiālo ziņojumu fona un to, ka pirmie KTDR karavīri jau atrodas Kurskas apgabalā. Paralēli viņam neizdevās mēģinājumi pasniegt BRICS samitu Kazaņā kā pierādījumu plašam starptautiskajam atbalstam viņa valstij. Tas teikts Kara izpētes institūta (ISW) ziņojumā.
Analītiķi atzīmēja, ka Krievijas militārpersonas vairākas nedēļas pavadīja, saskaņojot savas darbības ar Ziemeļkorejas vienībām. Konkrēti, KTDR uz Krieviju nosūtīja aptuveni 12 000 savu karavīru, tostarp 500 virsniekus un trīs ģenerāļus.
Kad preses konferencē pēc BRICS samita Kazaņā Putinam jautāja par nesen publicētajiem Dienvidkorejas satelītattēliem, kuros redzams Ziemeļkorejas karaspēks Krievijā, viņš ironiski atbildēja, ka “fotogrāfijas ir nopietna lieta” un tās “kaut ko atspoguļo”.
“Putins atkārtoja savstarpējās aizsardzības klauzulu Krievijas un Ziemeļkorejas stratēģiskās partnerības līgumā ar Ziemeļkoreju, par ko tika paziņots 2024.gada jūnijā un kuru oficiāli ratificēja Krievijas Valsts dome,” teikts ISW ziņojumā.
Uz šī fona Kremlim neizdevās pasniegt BRICS samitu kā pierādījumu plašam starptautiskajam atbalstam Krievijai, īpaši tās vietējai auditorijai.
Analītiķi ziņo, ka Krievijas opozīcijas izdevums Meduza 24.oktobrī rakstīja, ka ir izskatījis valdības vadlīnijas valsts pārvaldītajiem Krievijas medijiem un propagandistiem ar norādījumiem, kā atspoguļot notikumu Kazaņā. Dokumentā noteiktas trīs tēmas, kas apkopotas šādi: Putins ir “globālā vairākuma neoficiālais līderis”, Rietumu elite “krīt panikā”, un Rietumos kopumā “valda nemiers”.
Turklāt Kremlis lika medijiem ziņot, ka BRICS samits “piesaistījis pasaules uzmanību” un pierādījis, ka “mēģinājumi izolēt” Krieviju pēc pilna mēroga iebrukuma Ukrainā ir “beigušies neveiksmīgi”.
Propagandistiem būtu arī jāapraksta, kā Putins veido “stratēģiskas saites, kas pārsniedz vienu virzienu”, atšķirībā no Rietumu domājamām “ātruma aliansēm”.
Krievijas karaspēks īstenos Putina galveno plānu: ienaidnieka ofensīvas mērķis ir nosaukts
Tajā pašā laikā kāds Krievijas insaiders apgalvoja, ka ar Putina administrāciju saistīti cilvēki izplata tēmu, ka BRICS valstis lielā mērā neatbalsta Krievijas nostāju attiecībā uz tās karu pret Ukrainu, liekot Kremlim šo jautājumu nobīdīt otrajā plānā, lai panāktu. kaut kāda “nopietna starptautiska asociācija”.
“Kazaņas deklarācijas pieņemšana BRICS samita otrajā dienā arī parādīja, ka Krievija nav nodrošinājusi sev starptautisko atbalstu un nav radījusi alternatīvu drošības struktūru, kādu vēlas Kremlis,” secināja ISW.