Nelielajā piekrastes pilsētiņā Fano kopš augusta vidus ir reģistrēti vairāk nekā simts apstiprinātu infekciju. Par to ziņo lielākie Itālijas mediji un Reuters
Itālijas zinātnieki ceļ trauksmi par Denges drudža vīrusa jeb tropu drudža gadījumu pieaugumu valsts centrālajā Markes reģionā, jo augstā gaisa temperatūra ir veicinājusi vīrusa izplatību.
Slimību, ko sauc arī par “kaulu lūzumu drudzi”, ņemot vērā dažu pacientu sāpju un spazmu smagumu, pārnēsā noteikti odi.
Tas katru gadu izraisa miljoniem infekciju un desmitiem tūkstošu nāves gadījumu Āzijā un Latīņamerikā. Tas izplatās arī Dienvideiropā, un Itālijā šogad reģistrēti 500 saslimšanas gadījumi, liecina Nacionālā veselības institūta dati.
Infekciju kopa Fano mazpilsētā kopš augusta vidus ir novērota vairāk nekā 100 apstiprinātu gadījumu, no kuriem 35 bija nepieciešama hospitalizācija, paziņoja varas iestādes, piebilstot, ka apstiprinājumu gaida vēl 10 iespējamie gadījumi.
Lielais Lombardijas ziemeļu reģions, kas atrodas ap Milānu, pagājušajā gadā bija vissmagāk skarts Itālijā ar vairāk nekā 80 gadījumiem.
Valstī šogad nav reģistrēts neviens nāves gadījums, taču ārsti pauž bažas, ka situācija var būt sliktāka, nekā šķiet, jo daudzi asimptomātiski gadījumi netiek reģistrēti.
“Situācija ir ārpus kontroles, infekciju ir vismaz divas reizes vairāk (oficiāli ziņots). Cerēsim, ka drīz pienāks ziema,” sociālajā tīklā Facebook raksta Milānas Sanrafaeles universitātes virusoloģijas profesors Roberto Burioni. Viņš izteica arī kritiku par profilaktisko līdzekļu trūkumu: ”veikalos pieejami 800 “pretodu komplekti”, Fano ir 60 tūkstoši iedzīvotāju.” Citās publikācijās žurnālisti ceļ arī trauksmi par to, ka katra komplekta cena ir 15 eiro, bet pašvaldības pienākums būtu tos nodrošināt bez maksas.
Zinātnieki joprojām cenšas saprast, kāpēc Fano, Adrijas jūras piekrastes piekrastes pilsēta, kurā dzīvo 60 000 cilvēku, tik smagi ietekmēta.
“Par laimi, infekcijas apgabals ir ļoti mazs, jo odu kustība ir ierobežota – 200 metri,” sacīja Nacionālā veselības institūta Infektoloģijas departamenta pētījumu vadītāja Flavija Rikardo