Starp paģiru profilakses padomiem, šķiet, ka visjēdzīgākais ir dzert daudz ūdens. Šķiet, ka šai konkrētajai darbībai vajadzētu palīdzēt tikt galā ar dehidratāciju un mazināt paģiru ciešanas. Tomēr jauns zinātnieku pētījums neatrada pierādījumus par šo intuitīvo veidu, kā cīnīties ar rīta galvassāpēm. Par to raksta ScienceAlert,
Starptautiska pētnieku komanda, kuru vadīja Nīderlandes Utrehtas universitātes farmakologs Mārlovs Makuss, analizēja datus par šo tēmu, kas savākti 13 iepriekšējos pētījumos. Zinātnieki meklēja jebkādus mājienus par saikni starp alkohola lietošanu, dehidratāciju un paģiru smagumu.
Ir zināms, ka alkoholam ir diurētiska iedarbība uz cilvēka ķermeni. Tas palielina dehidratācijas risku, kas izpaužas ar galvassāpēm, ķermeņa sāpēm, sliktu dūšu un vispārēju paģiru nespēku. Daudzi cilvēki, kuri ir saskārušies ar šo slimību, arī ziņo, ka no rīta pēc alkohola lietošanas iepriekšējā vakarā ir izslāpuši un sausu muti. Ir dabiski pieņemt, ka zaudētā šķidruma aizstāšanai vajadzētu palīdzēt novērst šos simptomus.
Bet pētījumu dati, lai gan tie neizslēdz vienlaicīgu dehidratāciju un paģiras, nekādā veidā neapstiprina to tiešu saistību. Viens neizraisa otru, kas nozīmē, ka zaudētā ūdens papildināšanai nav lielas ietekmes uz sliktākajiem paģiru aspektiem. Acīmredzot dehidratācija un paģiras iet roku rokā, bet ir neatkarīgi viens no otra kā alkohola lietošanas sekas.
Tas nozīmē, ka, izdzerot dažas papildu glāzes ūdens ballītes laikā vai tūlīt pēc tās, nākamajā dienā jūs neizbēgsiet no paģirām. Ūdens var neitralizēt dažas dehidratācijas sekas, piemēram, sausu muti, taču tas neatbrīvos no paģiru simptomiem. Piemēram, stiprām galvassāpēm