Septembra sākumā Kremļa fīrers Vladimirs Putins devās uz Tivas reģionu Krievijā, no kurienes ceļojums turpinājās divu dienu vizītē uz kaimiņvalsti Mongoliju. Oficiāli vizītes mērķis bija svinēt Otrā pasaules kara uzvaru gadadienu kopā ar mongoļiem, taču Kremlim pietuvināti avoti apgalvo pretējo, vēsta vācu laikraksts Spiegel.
Piemēram, cilvēki brīnījās, kāpēc Putins nolēma apmeklēt Mongoliju, kurai ir maza ārpolitiska nozīme un kuru Starptautiskā Krimināltiesa (SKT) pieprasīja apcietināt Putinu.
Mongolija un Tiva Krievijā tiek uzskatītas par pasaules ietekmīgāko šamaņu mājvietu, un Putins esot interesējies par misticismu, kā arī pareizticīgo misticismu ar pagānu tradīcijām. Tiek ziņots, ka bijušais aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu gadu gaitā ir iepazīstinājis Putinu ar šamanismu, un viņi abi ir daudzkārt braukuši, piemēram, uz Tivu.
Šoigu, kurš maijā tika atlaists no aizsardzības ministra amata, ir no Tivas, taču šoreiz Putins gan uz turieni, gan uz Mongoliju ceļojis viens. Kā norāda Spiegel, Šoigu iepriekšējo vizīšu laikā cita starpā piedāvājis Putinam iespēju nomazgāties brieža asinīs, lai atjaunotos.
Tāpēc baumas par Putina piedalīšanos šamaniskos rituālos izskanējušas jau iepriekš. Kā vēsta Kremlim tuvu stāvoši avoti, Putins pirms agresijas kara uzsākšanas Ukrainā runājis ar mistiķiem, gūstot apstiprinājumu savai pārliecībai par uzbrukuma operācijas panākumiem.
Kāpēc Putinam ir šāds ieradums? Ir tikai viens izskaidrojums, teica kāds Kremlim tuvs avots. Prezidents daudz laika pavada kopā ar tā sauktajiem viedajiem no Valamas klostera, kurus viduslaiku Krievijā īpaši cienīja pareizticīgo mistiķi.
Tomēr daudziem ietekmīgiem reliģijas cilvēkiem, piemēram, šamaņiem, esot visai ciešas saites ar Krievijas varas iestādēm. Tas savukārt rada šaubas par to, vai šamaņi un mistiķi nestāsta tikai to, ko vēlas dzirdēt varas iestādes.
Tagad Maskavā klīst baumas, ka Putinam nepieciešama šamaņu svētība kodolieroču izmantošanai. Bez viņu piekrišanas viņš nevar spert tik nopietnu soli, baidoties sadusmot garus. Un it kā viņš atgriezās no Mongolijas apmierināts.
Tomēr šī versija izklausās pēc pārliekas fantāzijas. Neviens no avotiem nevar to apstiprināt. Tomēr šķiet, ka tikšanās ar mongoļu šamaņiem ir notikusi.