Astronomi fiksējuši apmēram 30 miljonu km lielu mākoni, kas pārvietojas no Saules uz Zemi ar ātrumu aptuveni 800 km/s
Kā norāda speciālisti, mūsu planētai acīmredzot būs jāiztur divi saules triecieni pēc kārtas – divi plazmas mākoņi virzās uz Zemi. Tas nozīmē, ka no magnētiskajām vētrām nevarēs izvairīties.
Pēc ekspertu domām, pēdējo dienu laikā uz Saules fiksētas vairākas plazmas emisijas. Tiesa, tās visas bija virzītas garām Zemei. Daži plazmas mākoņi tika izmesti no tālākās Saules puses un netika uzskatīti par bīstamiem.
Taču 7.septembrī redzamajā Saules pusē tika fiksēts ļoti liela izsviede, kas, pēc ekspertu domām, ar savu malu tomēr pieskarsies planētai.
Vakar Saule bija izspiedusi jaunus lielus plazmas apjomus, un šoreiz šķita, ka tie atrodas tieši Zemes virzienā.
“Fronāla trieciena iespējamība jaunam mākonim ir vairāk nekā 90% (pārējie 10% ir saistīti ar retiem scenārijiem, piemēram, izmešanu tālākajā pusē, precīzi uzliekot uzliesmojumu redzamajā pusē),” atzīmē astronomi.
Pēc pieejamajiem attēliem tiek novērots jau izveidojies mākonis aptuveni 30 miljonu km garumā, kas lido pret Zemi ar ātrumu aptuveni 800 km/s. Pie šādiem ātrumiem tas planētu sasniegs aptuveni 50 stundu laikā, proti, Saules masu ierašanās provizoriski gaidāma 11. septembra pirmajā pusē.
Šis scenārijs nozīmē, ka divi triecieni uz Zemi varētu apvienoties vienā vētrā, kas ilgst aptuveni dienu.
Saskaņā ar prognozēm otrdienas, 10. septembra, vakarā gaidāmas G1-2 līmeņa vētras 5 ballu skalā. Savu maksimumu tie sasniegs naktī uz 11. septembri.
Taču jau trešdienas pēcpusdienā vētra zaudēs spēkus, un Zemes magnetosfēra nonāks mierīgā stāvoklī.