Zviedru popmūzikas superzvaigznes ABBA ir sūdzējušās pēc tam, kad viņu hiti, piemēram, The Winner Takes it All, tika atskaņoti vienā no Donalda Trampa prezidenta kampaņas mītiņiem.
Grupas dziesmas un videoklipi, tostarp Money, Money, Money un Dancing Queen, tika atskaņoti arī pasākumā Minesotā jūlijā, ziņo Zviedrijas laikraksts Svenska Dagbladet.
Grupas ierakstu kompānija Universal Music paziņojumā ziņu aģentūrai Reuters norāda: “Kopā ar grupas ABBA dalībniekiem esam atklājuši, ka ir publicēti videoklipi, kuros ABBA mūzika ir izmantota Trampa pasākumos, un tāpēc esam pieprasījuši, lai lietošana nekavējoties tiktu apturēta.”
Leibls norādīja, ka Trampa kampaņai nav piešķirta atļauja vai licence.
ABBA ir jaunākie mākslinieki garajā sarakstā ar māksliniekiem vai viņu īpašumiem, kuri iebilduši pret Trampa kungu, izmantojot viņu mūziku, lai reklamētu savu prezidenta vēlēšanu kampaņu.
Šonedēļ grupa Foo Fighters sociālajos medijos paziņoja, ka nav piešķīrusi atļauju My Hero izmantot Trampa mītiņā. Trampa kampaņa paziņoja, ka viņiem ir bijusi atļauja izmantot šo dziesmu, vēsta The Independent.
Grupas pārstāvis izdevumam sacīja, ka visi honorāri, kas saņemti no Trampa kampaņas, izmantojot dziesmu, tiks ziedoti Kamalas Herisas kampaņai.
Pagājušajā mēnesī Selīnas Dionas komanda nosodīja filmas My Heart Will Go On klipa “neatļautu” izmantošanu, un mirušā soulmūzikas dziedātāja Īzaka Heiza ģimene lika Trampa kungam pārtraukt spēlēt Hold On, I’m Coming un pieprasīja 3 miljonus dolāru licencēšanas maksās.
Martā Sinead O’Connor daiļrades īpašnieki pieprasīja viņam pārtraukt spēlēt Nothing Compares 2 U, sakot, ka viņai būtu “riebums, sāpes un apvainojums”.
Iepriekš Adele, REM un Rolling Stones ir bijuši vieni no lielajiem vārdiem, kuri pieprasījuši, lai viņš neizmantotu viņu dziesmas.
Tomēr mūziķiem ir bijuši tikai ierobežoti panākumi, atturot politiķus no viņu mūzikas izmantošanas.
ASV kampaņām ir jāiegūst politisko vienību licence no mūzikas tiesību iestādes BMI, kas ļauj viņiem piekļūt vairāk nekā 20 miljoniem dziesmu izmantošanai savos mītiņos.
Mākslinieki un izdevēji var lūgt, lai viņu mūzika tiktu izņemta no saraksta, taču šķiet, ka organizatori reti pārbauda datubāzi, lai pārliecinātos, ka viņiem ir atļauja.