Telegram dibinātājs un izpilddirektors Pāvels Durovs turpināja ceļot uz Krieviju pēc tam, kad 2014. gadā pārdeva savu daļu sociālajā tīklā VKontakte un paziņoja par emigrāciju valdības spiediena dēļ, noskaidroja medijs ”Svarīgi stāsti”. Žurnālisti izpētīja uzņēmēja ceļojumus, pētot datus no lielākās FSB noplūdes – Krievijas robeždienesta datu bāzes ”Kordon”.
Neskatoties uz to, ka Durovs teica, ka “nav atpakaļceļa” un publicēja manifestu ar nosaukumu “Septiņi iemesli neatgriezties Krievijā”, viņš no 2015. līdz 2021. gadam to apmeklēja vairāk nekā 50 reizes. Turklāt tas notika visu nozīmīgo notikumu laikā ap Telegram: piemēram, 2017. gadā, kad FSB pieprasīja tai šifrēšanas atslēgas. Tajā pašā laikā publiski bija zināma tikai viena Durova vizīte, kas notika 2014.gada rudenī, kad uzņēmējs pārdeva savu datu centru SIA ICVA.
Lielākā daļa braucienu notika laikā no 2015. gada maija līdz 2017. gada decembrim. Šajā laikā uzņēmējs Maskavu un Sanktpēterburgu apmeklējis vismaz 41 reizi. Pēc tam bija divu gadu pārtraukums: tad Krievijas varas iestādes sāka mēģināt bloķēt Telegram. Durovs aizbrauca 2017. gada beigās, kad tiesa jau bija sodījusi platformu 800 tūkstošu rubļu apmērā par atteikšanos izpildīt vienu no FSB prasībām.
Rezultātā uzņēmējs apmetās uz dzīvi Dubaijā, kur kopā ar brāli Nikolaju sāka strādāt pie TON un Gram kriptovalūtas. Šim nolūkam viņam izdevās piesaistīt 1,7 miljardus dolāru no vairāk nekā 170 investoriem, tostarp no Krievijas miljardieriem Jurija Milnera, Romāna Abramoviča un Saida Gucerijeva, bijušā un pēc tam notiesātā valdības ministra Mihaila Abizova un lieliem riska kapitāla fondiem.
Taču, īstenojot blokķēdes projektu, Durovs saskārās ar problēmām ar ASV Vērtspapīru un biržu komisiju. 2020. gada martā tiesa Ņujorkā bloķēja Gram izlaišanu. Tika iesniegta apelācija, un galīgo zaudējumu gadījumā uzņēmējs solīja investoriem tos atmaksāt, pārdodot Telegram akcijas. 2020. gada maijā blokķēdes projekts tika slēgts, un vasaras sākumā Durovs atkal viesojās Krievijā.
Telegram dibinātājs 4.jūnijā rakstīja, ka atzinīgi vērtē Krievijas Valsts domē iepriekš pausto ideju pārtraukt platformas bloķēšanu Krievijā, norādot, ka šī stāsta pabeigšana varētu “pozitīvi ietekmēt valsts inovatīvo attīstību un nacionālo drošību.” Durovs arī sacīja, ka viņa komanda ir kļuvusi efektīvāka, novēršot “ekstrēmistu propagandu”, un solīja atbalstīt varas iestādes, ja tās vēlas cīnīties pret terorismu, nepārkāpjot tiesības uz korespondences privātumu.
Jau 2020. gada 18. jūnijā Roskomnadzor paziņoja, ka pārtrauc Telegram bloķēšanu, neskatoties uz to, ka attiecīgais tiesas lēmums paliek spēkā. Tās pašas dienas vakarā Durovs izlidoja no Sanktpēterburgas uz Belgradu. Tur serbu notārs viņam nolasīja izlīguma līgumu starp Telegram Group Inc. un SEC TON lietā ar pienākumu nekavējoties atdot investoriem USD 1,193 miljardus.
20. jūnijā Durovs atkal atgriezās Krievijā un nākamā pusotra gada laikā tur viesojās vēl vairākas reizes. Pēdējā šāda vizīte notika 2021. gada oktobrī. Šo braucienu laikā pirms Valsts domes vēlēšanām 2021. gada septembrī tika bloķēta Alekseja Navaļnija un citu opozīcijas robotu Telegram robotprogrammatūra “Gudrā balsošana”.
Tikmēr nesenā intervijā amerikāņu žurnālistam Takeram Karlsonam Durovs apliecināja, ka neapmeklē “lielākās ģeopolitiskās lielvaras”, piemēram, Krieviju, Ķīnu un ASV. “Es ceļoju uz vietām, kuras, manuprāt, atbilst mūsu vērtībām un tam, ko mēs darām,” skaidro uzņēmējs, pamatojot savas personīgās drošības principus.