Trešdien, 7. augustā, ceturtdien, 8. augustā un piektdien, 9. augustā, uz Saules notika uzreiz 4 spēcīgi uzliesmojumi, starp kuriem bija X kategorijas parādība. Visi šie enerģijas un starojuma izvirdumi notika kopā ar koronālās masas izmešanu Zemes virzienā. Par to raksta IFLScience.
Trešdien, 7.augustā, uz Saules notika M kategorijas uzliesmojums, līdz ar to Zemes virzienā tika izmesta plazmas straume jeb koronālās masas izmešana. Ceturtdien, 8. augustā, notika X klases uzliesmojums, kas ir visspēcīgākā Saules starojuma un enerģijas emisijas kategorija. Zinātnieki šo uzliesmojumu klasificēja kā X1.3 kategorijas notikumu jaudas skalā no X1 līdz X9. Uzliesmojums izraisīja arī koronālās masas izmešanu, kas bija vērsta uz Zemi. Piektdien, 10. augustā, uz Saules parādījās divi M klases uzliesmojumi kopā ar koronālo masu izmešanu.
Visām četrām plazmas plūsmām Zeme pēc kārtas jāsasniedz svētdien, 11. augustā un pirmdien, 12. augustā. Īpaši spēcīga plazmas straume, kas radusies kopā ar X klases uzliesmojumu, lido pret Zemi ar ātrumu vairāk nekā 1000 km/s. Prognozes liecina, ka tā piemeklēs mūsu planētu 12. augustā.
ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes zinātnieki ziņoja, ka svētdien, 11. augustā, un pirmdien, 12. augustā, uz Zemes gaidāma G2 vai G3 ģeomagnētiskā vētra. Ģeomagnētiskajām vētrām ir piecas kategorijas, kur G1 ir vājākā un G5 ir visspēcīgākā.
Gaidāma G2 līmeņa ģeomagnētiskā vētra, ja visas nesen no Saules izplūdušās plazmas plūsmas nesaplūdīs kopā. Bet, ja tas notiek, var parādīties spēcīgāka G3 līmeņa ģeomagnētiskā vētra. Jo spēcīgāka ir ģeomagnētiskā vētra, jo vairāk tā izjauc Zemes magnētisko lauku un var provocēt traucējumus orbītā esošo satelītu darbībā, kā arī energosistēmās un sakaros uz Zemes.
Koronālās masas izmešana rodas no saules plankumiem, kas ir Saules apgabali, kur magnētiskā lauka līnijas pārtrūkst un pēc tam atkal savienojas. Rezultātā notiek saules uzliesmojumi, kuru enerģija no Saules virsmas paceļ milzīgus plazmas daudzumus un nosūta tos kosmosā.
Kad plazma no Saules nonāk Zemes globālajā magnētiskajā laukā, tas izraisa ģeomagnētiskas vētras parādīšanos, kurai var būt dažāda stipruma.
Šobrīd Saules aktivitāte ir palielinājusies, kas nozīmē, ka uz zvaigznes virsmas parādās arvien vairāk saules plankumu, kas provocē lielāku uzliesmojumu un koronālās masas izmešanu skaitu. Tas ir saistīts ar faktu, ka Saule piedzīvo saules maksimumu, tas ir, aktivitātes maksimumu 11 gadu cikla laikā. Daži zinātnieki uzskata, ka maksimums jau ir pienācis, citi saka, ka tas notiks nākamgad.