Lielākajai daļai cilvēku Saules tranzīts caur Lauvas zīmi nesīs dzīvesprieku un optimismu, jo ikdienas spīdeklis ieies savā valdošajā zīmē. Spilgta, ugunīga, radoša enerģija ieplūdīs mūsu dzīvē, mudinot mūs parādīt savas labākās īpašības. Bet Vērsim, Skorpionam un Ūdensvīram periods būs saspringts.
Lauva ir zodiaka zvaigznājs, kas atrodas starp Vēzi un Jaunavu. Spožākā zvaigzne zvaigznājā ir Regulus, kas latīņu valodā nozīmē “Karalis”. Spilgtums izskaidrojams ar zvaigznes tuvumu Zemei (85 gaismas gadi). Regulus atrodas netālu no ekliptikas, tāpēc to bieži aizēno Mēness
Lauvas zvaigznājs ir saistīts ar vienu no mītiskā varoņa Hērakla varoņdarbiem, ko viņš veica pēc Argosas karaļa Eiristeja pavēles. Nemejas nomalē parādījās milzīga lauva ar bultām necaurlaidīgu ādu. Viņš dzīvoja kalnos, Argolisā, un izpostīja ieleju, aprijot Eiristeja cilvēkus un lopus. Lai sagatavotos cīņai ar lauvu, Hērakls no savvaļas olīvas stumbra izveidoja milzīgu nūju, izvelkot koku ar saknēm no zemes un atbrīvojot to no zariem un saknēm. Tad viņš paņēma loku un bultas un devās uz Nemejas apkārtni.
Saticis lauvu, Hērakls no sava loka izšāva bultu. Tomēr bulta atsitās pret lauvas ādu, it kā tā būtu no akmens sienas. Zvērs bija neievainojams pret bultām. Tad varonis izņēma nūju un no visa spēka iesita lauvai pa galvu. Taču šis sitiens lauvai nenodarīja ne mazāko ļaunumu, bet tikai saniknoja viņu vēl vairāk. Tad Hērakls, redzēdams savu ieroču nederīgumu, ar kailām rokām metās pie plēsīgajam zvēram. Viņu cīņa turpinājās ilgu laiku, taču beigās Hēraklam izdevās lauvu pārvarēt un ar savām varenajām rokām nožņaugt.
Paņēmis ķermeni uz pleciem, viņš devās atpakaļ uz Eiristeja pili. Ieraudzījis Hēraklu ar milzīgu un briesmīgu laupījumu, Eiristejs nobijās pat no mirušās lauvas un padzina varoni. Viņš ar sūtņu starpniecību deva papildu pavēles Herkulesam. Lauvas āda nonāca Hēraklam tā nemaz nenolietojās un kalpoja lielajam varonim kā apmetnis līdz viņa nāvei.
Godinot Hērakla varoņdarbu, Nemejā tika izveidotas Nemejas spēles. To laikā Grieķijā tika pasludināts vispārējs miers. Dievi pašu lauvu novietoja debesīs spožu zvaigžņu zvaigznāja formā.
Pirms diviem tūkstošiem gadu vasaras saulgrieži atradās Lauvas zvaigznājā, un tajā laikā Ēģiptē iestājās intensīvs karstums un Nīla sāka pārplūst. Tiek uzskatīts, ka tieši tāpēc senajos šī zvaigznāja zīmējumos no Lauvas mutes plūst ūdens straumes.
Karaliskā zvaigzne Regulus atrodas uz radīšanas ass Zodiakā (Volmagaut – Regulus). Ziemeļu sargs, Lauvas sirds, zvaigznes pašreizējā atrašanās vieta ir 0°05′ no Jaunavas zīmes, iepriekš tā bija 30 grādos no Lauvas zīmes. 2011. gada novembrī zvaigzne Regulus jeb Lauvas zvaigznāja Sirds zemes ass precesijas dēļ pārcēlās uz tropisko zodiaka zīmi Jaunava. Tāpēc visi, kas dzimuši pēc 2011. gada novembra un kuriem planēta atrodas Lauvas 30. pakāpē, vairs nesaņem šīs zvaigznes īpašību priekšrocības. Bet, ja viņiem ir planēta Jaunavas pirmajā pakāpē, tad dzīvē viņi gūs panākumus planētas ietekmes sfērās.
22.jūlijā plkst.10:45 Saule ieiet Lauvas zīmē līdz 22.augusta plkst.17:55. Saule ir pats dzīves princips. Filozofiskā nozīmē tas nes Apziņas nozīmi. Ja ir gaisma, mēs redzam, apzināmies, kas mūs ieskauj, kas notiek. Tas ir Gara simbols, Radītāja daļiņa katrā no mums.
Un Lauva, būdama vīrišķīga zīme un uguns stihijas pārstāvis, būtiskā dabā atbilst Saulei (vīrišķīgai, karstai, sausai planētai). Pietiek atgādināt vienu no pirmajiem astroloģijas metafiziskajiem postulātiem, ka Saule un Mēness ir vissvarīgākie punkti mūsu debesīs. Un vairākās kultūrās un dažādu tautu mitoloģijā Saule un Mēness darbojas kā laulātie vai kā brālis un māsa (piemēram, Apollons un Artemīda grieķiem), dažos gadījumos tos uzskata par diženās Diebības acīm.
Zodiakā ir trīs Uguns stihijas zīmes: Auns, Lauva, Strēlnieks. Vienu mēnesi zodiaka laikā pārvietojoties cauri katrai no uguns zīmēm, Saule veido harmonisku aspektu citām zodiaka uguns zīmēm. Tāpēc šādos periodos īpaši paveicas Auniem, Lauvām un Strēlniekiem. Tranzīta Saule atalgo viņus ar citu cilvēku uzmanību, ļaujot enerģijai brīvi plūst, sniedzot laimi un vieglumu, saņemot no dzīves visa veida labumus un apzinoties savas spējas un talantus.
Merkurs neattālinās no Saules vairāk par 28 grādiem, un Venēra – ne vairāk kā 48 grādiem, vienmēr atrodas tuvu Saulei, tad vēlmes piepildās vēl ātrāk, problemātiskie jautājumi tiek atrisināti, pateicoties citu cilvēku palīdzībai, ceļojumi, iepirkšanās, svarīgas sarunas, sniedz gandarījumu.
Līdz 5. augustam Venera virzās caur Lauvu, paspilgtinot visas Saules perioda pozitīvās iespējas šajā zīmē. Apkārtējie šajā periodā tiek piesaistīti uguns zīmju pārstāvjiem, aicina uz dažādiem pasākumiem, dāvina dāvanas, izrāda uzmanības zīmes. Īpaši labvēlīgs laiks Aunam, Lauvai un Strēlniekam, kas dzimuši zodiaka mēneša otrajā pusē, t.i. aptuveni no kalendārā mēneša 5. – 6. līdz 21. – 22. datumam (aprīlis, augusts, decembris). Zodiaka zīmju sākuma un beigu datumi atšķiras atkarībā no konkrētā gada.
4. un 5. augustā Venera atrodas savienojumā ar zvaigzni Regulu. Aspekts veido kopumā labvēlīgu fonu, un noteikti nesīs priecīgus notikumus 4. un 5. augustā dzimušajiem. Tēlu dinamisms un spilgtums mūsdienās ir apsveicami, īpaši, ja ir noteiktas karjeras ambīcijas, vēlme iegūt popularitāti vai piesaistīt vēlamā partnera uzmanību.
Vērsis, Lauva, Skorpions un Ūdensvīrs ir fiksētā zodiaka krusta zīmes. Kad Saule un citas planētas atrodas Lauvas zīmē, tās veido saspringtu Vērša, Skorpiona un Ūdensvīra Saules aspektu. Tāpēc no 2024. gada 22. jūlija līdz 22. augustam visas fiksētā krusta zīmes (izņemot Lauvu) piedzīvo grūtības. Smagi jācīnās par savu vietu Saulē, jāsastopas ar dažādiem ierobežojumiem un kritiku. Šo zodiaka zīmju pārstāvju iniciatīvas tiek noraidītas, atstājot atmiņā negatīvus pārdzīvojumus.
Visgrūtāk ir Vērsim, Skorpionam, Ūdensvīram, kas dzimuši aptuveni no 5. – 6. līdz 21. – 22. kalendārajā mēnesī (maijā, novembrī, februārī). Pat ja ārējais fons ir neitrāls, bez kairinošiem faktoriem, šādiem cilvēkiem var rasties sajūta, ka kāds viņiem ir kaut ko parādā, un viņi gaida, kad viņu vēlmes piepildīsies paši.
Galvenais problēmu cēlonis šajā periodā: ierobežojumi, ieradums vai tendence atkārtot agrāk pazīstamus uzvedības modeļus. Aktīva atpūta, fiziskais darbs un disciplīna palīdz izkļūt no “apburtā loka”. Ir svarīgi arī laikus apstāties un saprast viedokļus un viedokļus, kas atšķiras no jūsu pašu, un reaģēt uz citu cilvēku vajadzībām un interesēm.