Karstuma viļņi arvien vairāk šķērso Eiropu, un tādēļ eiropieši savas brīvdienas sāk plānot savādāk, vēsta The Guardian, atsaucoties uz Eiropas Tūrisma komisiju (ETC). Tagad viņi biežāk izvēlas vietas ar stabilākiem laikapstākļiem un mainīs mēnešus, kuriem plāno atvaļinājumu. Bieži vien eiropieši pat sāk atvaļinājumā dot priekšroku Eiropas ziemeļiem.
ETC veiktās aptaujas Vācijā, Polijā, Apvienotajā Karalistē, Francijā, Nīderlandē, Beļģijā, Šveicē, Austrijā, Spānijā un Itālijā joprojām liecina, ka jūlijs un augusts ir vispopulārākie brīvdienu mēneši, savukārt Itālijā, Spānijā, Francijā un Grieķijā vēlamākie brīvdienu galamērķi.
Taču Eiropas Tūrisma komisija arī atzīmēja, ka lielākā daļa aptaujāto eiropiešu (76%) pielāgo savas brīvdienas klimata krīzes izraisītajām izmaiņām. 33,7% aptaujāto sacīja, ka izvairās no brīvdienām valstīs, kur ir iespējami ekstremāli laikapstākļi, bet 17,3% atbildēja, ka izvairās no galamērķiem, kur ir pārāk karsts. Tajā pašā laikā 16% aptaujāto norādīja, ka dodas uz vietām, kur laikapstākļi ir stabilāki, bet 8,5% norādīja, ka maina atvaļinājuma mēnešus.
“Mēs tikai nesen esam sākuši veikt Eiropas tūristu aptaujas par to, kā viņi pielāgo savas brīvdienas mainīgajiem laikapstākļiem. Mūsu aptaujas liecina, ka tūristi arvien vairāk ņem vērā ekstremālos laikapstākļus un to iespējamo ietekmi uz savām brīvdienām,” sacīja Eiropas Komisijas Tūrisma komisijas izpilddirektors Eduardo Santanders.
Lielbritānijā tradicionālos atvaļinājumu mēnešus jūliju un augustu ir nomainījuši maijs, jūnijs un oktobris – šie trīs mēneši britu vidū kļuvuši par populārākajiem. Lielbritānijas un Īrijas iedzīvotāji divreiz biežāk izvēlas ceļojumu kompānijas, kas specializējas ekskursijās uz ziemeļvalstīm, ziņo Magnetic North Travel. Cita ceļojumu aģentūra Intrepid Travel atzīmē, ka pieprasījums pēc ceļojumiem uz Skandināviju ir palielinājies par 40%, salīdzinot ar pagājušo gadu.
“Gandrīz visi ziemeļu klienti saka, ka iemesls, kāpēc viņi izvēlējās Skandināviju, ir tas, ka tur vasarā ir vēsāks nekā citās Eiropas valstīs,” sacīja Laura Grīnmena, ceļojumu aģentūras Magnetic North Travel rīkotājdirektore.
Intrepid Travel Apvienotās Karalistes un Īrijas izpilddirektore Heizela Makgaira sacīja, ka uzņēmums pārtraucis piedāvāt kalnu pārgājienus Spānijā un Portugālē pārmērīgi augstās temperatūras dēļ jūlijā un augustā.
Santanders uzskata, ka vēsākas Eiropas valstis, visticamāk, nākotnē kļūs par populārākiem galamērķiem, tūristiem Dienvideiropu apmeklējot rudenī un pavasarī, izvairoties no karstākajiem mēnešiem.