Attēlā redzamais ir indes izsmidzināšana no gaisa Maljorkas salā, jo tajā tika atklāts “liels skaits odu kāpuru”, un izsmidzināšanas kampaņā tie jānogalina. Vai tas nozīmē, ka vasarā salā nebūs odu?
Palmas pilsētas rātsnams otrdienas rītā izmantoja helikopterus, lai izplatītu odu indi pār salu, lai novērstu to invāziju. “Produkts nogalina tikai moskītu kāpurus, un tam nav citas ietekmes uz cilvēkiem, dzīvniekiem vai augiem,” apliecina Mari Karmena Esparza, kura ir atbildīga par pilsētas veselību.
Tas ir ārkārtējs pasākums. “Regulāro pārbaužu laikā mūsu inspektori atrada lielu skaitu odu kāpuru, tāpēc bija nepieciešama iejaukšanās,” sacīja Esparza. Inde tika izplatīta ar helikopteru 35 līdz 40 hektāru platībā. “Ar tik lielu platību mēs varam efektīvi darboties tikai no gaisa.” Jo īpaši tāpēc, ka daži posmi bija grūti sasniedzami kājām.
Stāvošais ūdens ir kāpuru augšanas vieta
Tika ietekmēti purvaini apgabali, piemēram, Plaja de Palmas iekšzeme starp pludmali un lidostu Ses Fontanelles,kā to oficiāli sauc. “Tur ir izveidojušās lielas peļķes. Temperatūra pēdējās dienās ir paaugstinājusies. Šie ir ideāli odu audzēšanas baseini,” saka Esparza.
Taču Palmas pilsēta nespēs apturēt kaitinošo odu dūkoņu. “Pasākums nenogalinās visus odus,” sacīja pilsētas pārstāvis. Bet tas ierobežo problēmu. Nav zināms, vai un kad notiks nākamā helikoptera operācija.
Ūdenim nevajadzētu būt pat šķīvjos zem podiņiem
Rātsnama moskītu kontroles darbinieki katru dienu pārvietojas kājām vai ar droniem, lai izplatītu indi. Katrs cilvēks var palīdzēt, saka Esparza. “Vislabāk ir pārliecināties, ka podos audzēto stādu šķīvī nav ūdens, vai būt uzmanīgiem ar lejkannām un lietus mucām.”
Mazie asinssūcēji Maljorkā ir ne tikai kaitinoši, bet arī var apdraudēt veselību. Jo īpaši melnbaltais tīģera ods var inficēt cilvēkus ar tropu drudža vīrusu, Zikas vīrusu vai chikungunya drudzi. Sākot ar aprīli, odu suga tiek uzskatīta par ļoti aktīvu salā.