Platforma Bolt eksperimentē, piedāvājot ķiveres uz skrejriteņiem, kas ir jauns solis, lai samazinātu ievainoto motorollera braucēju skaitu. Par to raksta Lietuvas medijs 15min
Vēl 2020. gadā Kauņā “Bolt” uzsāka kampaņu, lai izdalītu ķiveres skrejriteņiem, lai pieradinātu lietotājus pie šīs drošības relikvijas
Tāpēc šogad Viļņā uz “Bolt” skrejriteņiem tika piekārtas 600 ķiveres, ar kurām lietotājiem bija jādalās. Nevis nest mājās, bet gan pēc lietošanas kopā ar skrejriteni nolikt vietā. Iniciatīva tika uzņemta, Seimā izskatot grozījumus likumā Par automašīnu drošu satiksmi uz ceļiem, kuru mērķis ir ieviest obligātu ķiveres nēsāšanu mikromobilitātes ierīču, piemēram, elektrisko skrejriteņu un elektrisko velosipēdu, lietotājiem. Plānots, ka līdz maija beigām Viļņā ķiveres tiks piestiprinātas aptuveni tūkstotim skrejriteņu.
Kā tas darbojas? Viļņas pilsētā vadītāji, kas uzsāk braucienu ar skrejriteni, lietotnē “Bolt” redz aicinājumu valkāt ķiveri, ja tā ir piestiprināta skrejritenim, un brauciena beigās viņi saņem atgādinājumu pievienot ķiveri atkal pie skrejriteņa, lai kāds cits vadītājs to varētu izmantot.
Kādi ir šīs iniciatīvas rezultāti pēc mēneša? Bolt koplietošanas dienesta operāciju vadītājs Lietuvā Bens Jurlovas sacīja, ka, tiklīdz sākās ķiveres pilotprojekts, viņš pamanīja, ka dažas no ķiverēm pazūd. “Mēs arī dzirdam, ka daži klienti izsaka nevēlēšanos valkāt ķiveri, daloties ar svešiniekiem un bažām par higiēnu.”
”Ķiveru higiēnu Viļņas pilsētā uzrauga gan īpašā “Bolt Patrol” komanda, kas rūpējas par elektrisko skrejriteņu un velosipēdu kārtīgu lietošanu pilsētā, gan mūsu spēkratu noliktavas darbinieki”, komentēja “Bolt” pārstāvis.
Pēc mēneša uzņēmums saskaitīja atlikušās ķiveres. Nepilna mēneša laikā Viļņā pazuda 80 procenti šo ķiveru. Tas notika mazāk nekā četras nedēļas pēc tam, kad ķiveres tika pievienotas 600 elektriskajiem skrejriteņiem Viļņā.
Pēc uzņēmuma datiem, gandrīz 500 ir pazuduši bez vēsts. Uzņēmums plāno līdz maija beigām izlaist pilsētā vēl vairākus simtus skrejriteņu ar ķiverēm un cer, ka skrejriteņu lietotāji pret tām izturēsies daudz atbildīgāk.
”Uzsākot šo iniciatīvu, mēs paredzējām, ka zināma daļa ķiveru varētu tikt pazaudēta, taču nebijām gaidījuši tik strauju ķiveru zudumu. Mēs saprotam, ka e-skūtera lietotājs brauciena beigās var pat vienkārši aizmirst, ka ķivere joprojām ir galvā – mēs zinām, ka tas noteikti ir noticis un esam pateicīgi ikvienam, kurš atgriezās pie skrejriteņa un atdeva ķiveri. Diemžēl tie ir atsevišķi gadījumi, bet lielākā daļa – 80%. pazudušas ķiveres, iespējams, pazaudētas vai vienkārši nozagtas”, aprēķinos dalās Bolt koplietošanas pakalpojumu operāciju vadītājs Lietuvā Benas Jurlovas.
“Par laimi, bezatbildīgas vai ļaunprātīgas rīcības gadījumi ar koplietošanas skrejriteņiem ir ārkārtīgi reti. Tiesa, ņemot vērā vairāku simtu ķiveru pazušanu, ir skaidrs, ka mums vēl jākopj savstarpējas cieņas izpratne un rūpes par daudzu cilvēku kopīgu īpašumu,” saka B. Jurlovs.
Bolt pārstāvis piebilst, ka ne uzņēmuma klientu apkalpošanas speciālisti, ne komanda, kas rūpējas par drošu un sakārtotu praksi velosipēdu un motorolleru lietošanā Viļņā, nekonstatēja un nav zinājusi par bojātām ķiverēm.
“Ar šo pilotprojektu mēs cenšamies saprast, vai patērētājiem būtu vēlme valkāt ķiveres un vai parlamentāriešu piedāvātā prasība varētu tikt īstenota, un fakts, ka liela daļa ķiveru ir pazudusi, mums nedaudz apgrūtina to izvērtēšanu. tendences.”
Tā kā Viļņā parādīsies vēl vairāki simti skrejriteņu ar ķiverēm, ļoti aicinām skrejriteņu lietotājus un citus iedzīvotājus izturēties pret šīm ķiverēm atbildīgi,” stāsta B. Jurlovs.
Elektrisko skrejriteņu koplietošanas serviss Bolt šobrīd darbojas 14 Lietuvas pilsētās, bet elektriskos velosipēdus var iznomāt Viļņā un Kauņā.
PS Vienkārša skrejriteņa/riteņbraucēja ķivere dažādos tirdzniecības tīklos maksā 25-35 EUR.