Tā ir ierasta prakse, ka Krievijas propaganda sagroza faktus par konkrētu notikumu. Kremļa fīrera Vladimira Putina biogrāfija arī nav bez izdomājumiem un meliem.
Tomēr, neskatoties uz mēģinājumiem slēpt patiesību, internetā arvien biežāk parādās informācija par Putina īstajiem vecākiem. Ukrainas medijs Obozrevatel noskaidroja, ko tieši Krievijas vadītājs slēpj par saviem vecākiem.
Putina biogrāfijas Kremļa versija
Saskaņā ar oficiālo Kremļa leģendu topošais diktators dzimis Ļeņingradā “vienkāršā ģimenē un dzīvojis kā parasts normāls cilvēks”. Viņa personīgajā vietnē nav pārāk daudz informācijas par diktatora vecākiem. Ir tikai norādīts, ka topošā diktatora māte bija Marija Ivanovna Šelomova . Par viņu nekas nav teikts, izņemot to, ka viņa “bija ļoti maigs, draudzīgs cilvēks”
Tāpat Kremļa leģenda vēsta, ka diktatora tēvs bijis Vladimirs Spiridonovičs Putins, kara dalībnieks, kurš dienējis par sargu vagonbūves rūpnīcā un bijis rūpnīcas meistars.
Tomēr, atšķirībā no Putina biogrāfijas oficiālās versijas, citi fakti runā par Putina pavisam citu dzīvi. Turklāt viņa vecāki varēja būt pilnīgi citi cilvēki.
Vai Putina tēvs varēja karot nacistiskās Vācijas pusē?
Viens no tiem, kurš pirmais sāka kliedēt mītus par Putina biogrāfiju, bija bijušais PSRS GRU rezidentūras Ženēvā darbinieks Viktors Suvorovs . Vēl 2003.gadā Polijas laikraksts publicēja interviju ar viņu, kurā Suvorovs demonstrēja viņa slepenajos britu arhīvos atklātu fotogrāfiju, kurā attēloti seši vīrieši, starp kuriem varētu būt arī Putina īstais tēvs.
Bijušais padomju izlūkdienesta virsnieks apgalvo, ka fotogrāfija uzņemta Varšavas sacelšanās apspiešanas laikā 1944. gadā, un pašreizējā Kremļa diktatora tēvs tajā laikā dienējis ģenerāļa Vlasova Krievijas atbrīvošanas armijā, kas cīnījās nacistu armijas sastāvā pret PSRS. Otrā pasaules kara laikā.
Nav pārsteidzoši, ka Krievijas propaganda stingri noraidīja šo Putina īstā tēva versiju.
Alternatīvā Putina māte
Putina īstā māte faktiski dzīvoja Gruzijā, un topošais Krievijas vadītājs kopā ar viņu dzīvoja tikai dažus bērnības gadus. Pēc poļu rakstnieces, žurnālistes un 2005. gada Nobela Miera prēmijas kandidātes Krištinas Kurčabas-Rēdlihas teiktā, topošajam Krievijas diktatoram 1950.–1960. gados bija jādzīvo četrās ģimenēs, un Putins nekad nav redzējis savu tēvu.
Žurnāliste atzīmēja, ka diktatora īstā māte bija Vera Nikolajevna Osepašvili (Putina), kura dzimusi 1926.gadā un 2022.gadā dzīvoja Gruzijas ciematā Metehi. Pēc Otrā pasaules kara sieviete satikās ar Platonu Privalovu, palika stāvoklī, bet vēlāk uzzināja, ka viņas vīrs ir precējies. Sieviete sakravāja mantas un devās pie vecākiem uz Terehino, kur dzimis topošais Krievijas vadītājs.
Pēc tam Vera Nikolajevna nokļuva Gruzijas ciematā Metehi, kur apprecējās ar gruzīnu Osepašvili un dzemdēja vairākus bērnu. Pēc kāda laika jaunais topošais diktators tika nosūtīts uz Urāliem pie viņas vecākiem, kur viņš tika nosūtīts uz internātskolu un drīz adoptēts.
Putins izmanto kriminālas metodes, lai slēptu savu īsto izcelsmi
Pēc amerikāņu-krievu vēsturnieka Jurija Felštinska domām, žurnālists Artjoms Boroviks 2000. gadā grasījās publicēt sensacionālu materiālu, kurā vēlējās atklāt Putina īsto biogrāfiju. Tomēr 2000. gada 9. martā žurnālists gāja bojā autoavārijā. Vēsturnieki pieļauj, ka patiesībā tas nebija ceļu satiksmes negadījums, bet gan tīša slepkavība, jo Putins nevēlējās atzīt savus īstos vecākus, neskatoties uz neskaitāmajām viņa izcelsmes liecībām.
Turklāt publikācijas par it kā īsto diktatora māti autors ir noslepkavotā Čečenijas līdera Džohara Dudajeva preses sekretārs Vaha Ibragimovs. Felštinskis apgalvo, ka žurnālists Artjoms Boroviks lidojis satikt Ibragimovu Gruzijā, lai iegūtu interviju ar Putina māti Neskatoties uz noslēpumaino ceļu satiksmes negadījumu, materiālu Borovika kolēģi publiskoja vēl 2000. gada 26. aprīlī, bet pēc prezidenta vēlēšanām, kad briesmas Putinam bija pārgājušas.