Šefpavāra Džeimija Olivera uzņēmumu grupa Bite Back lūdza uztura ekspertus pārskatīt 10 lielāko bērnu pārtikas zīmolu produktus. Pētnieki apstiprināja bažas: 78% produktu izrādījās veselībai kaitīgi. Par to raksta The Guardian
Bite Back ir apsūdzējis Lielbritānijas lielākos saldumu un bērnu produkcijas ražotājus “neētiskā” iepakojumā. Pēc Olivera teiktā, ražotāji izmantoja spilgtas krāsas un multfilmu varoņus, lai manipulētu ar bērniem, lai viņi vēlētos saldumus un čipsus. Organizācijas vadītājs uzskata, ka šādā veidā pārtikas uzņēmumi cenšas “noķert jaunos prātus”, lai vairāk pārdotu neveselīgu pārtiku.
Nevēlamās pārtikas giganti apsūdzības noliedz, sakot, ka viņi ir “atbildīgi pārtikas ražotāji”, kas ievēro Apvienotās Karalistes mārketinga kodeksu.
Bite Back arī lūdza Londonas Karalienes Marijas Universitātes ekspertu grupai Action on Salt pārskatīt 10 lielāko ražotāju produktus, kas tiek tirgoti kā bērnu preces. Pētījumā tika pārbaudīti 262 saldumi, kas tika prezentēti karaļvalsts plauktos.
“Tika konstatēts, ka 78% pārtikas produktu ir neveselīgi to tauku, sāls vai cukura satura dēļ,” norāda The Guardian, atsaucoties uz pētījuma rezultātiem.
Jo īpaši pētnieki atklāja, ka visi 58 produkti no Mondelez International bērnu līnijas (Oreo, Milka Chocolate, Cadbury un Dairylea) ir kaitīgi bērniem. Otro vietu antireitingā ieņēma Ferrero, kas ražo 22 produktus bērniem, tostarp Kinder Surprise, Nutella un Tic Tac. Trešā vieta Nestlé. Uzņēmums Lielbritānijas tirgū piedāvā 59 bērnu preces, no kurām 56% ir uzskaitītas kā bīstamas.
M&M’s (Mars), Monster Munch Giants (Walkers) uzkodas, PepsiCo un Kellogg’s produkti tika nosaukti par bērniem kaitīgiem.
No 10 ražotājiem tikai Danone nebija neviena produkta, kas radītu draudus bērniem.
Bite Back izpilddirektors lūdzis Lielbritānijas Ministru kabinetu ieviest jaunus noteikumus, lai ierobežotu neveselīgas pārtikas popularizēšanu bērniem.