Pēc korupcijas skandāliem Ukrainas Aizsardzības ministrijā, tā atjaunoja iepirkumu sistēmu, kas palīdzēja novērst šos riskus ministrijā. Par to Aizsardzības ministra vietnieks Jurijs Džigirs pastāstīja Bloomberg.
Korupcija joprojām ir problēma Ukrainas militārajiem sabiedrotajiem, jo tie nodrošina ieročus un finansējumu, lai palīdzētu atvairīt Krievijas uzbrukumu. Donori, tostarp Starptautiskais Valūtas fonds un Eiropas Savienība, ir pieprasījuši virkni pretkorupcijas pasākumu kā galveno palīdzības nosacījumu.
Korumpēto amatpersonu “attīrīšana” noveda pie “divpakāpju mehānisma” iepirkumiem Aizsardzības ministrijā, sacīja Džigirs. Šobrīd ministrija nosaka iepirkumu politiku, uzrauga un pārbauda kvalitāti, savukārt divi valsts uzņēmumi uzrauga iepirkumus, lai mazinātu iespējamos riskus.
Kijiva arī pastiprinājusi dalību NATO programmā, lai palīdzētu valstīm virzīt uz priekšu aizsardzības reformas un pildīt pretkorupcijas saistības, sacīja ministra vietnieks. Džigirs teica, ka grāmatvedības uzņēmums KPMG izvērtēs iekšējos auditus, lai uzlabotu riska pārvaldību un atbilstību. 2023. gadā Transparency International Korupcijas uztveres indeksā Ukraina jau ir ierindojusies 104. vietā no 180 valstīm. Gadu iepriekš tā bija 116. vietā kopā ar Brazīliju un Serbiju.
Ministrija sadarbojas arī ar Pentagona kolēģiem, lai novērstu bažas par to, kā Ukrainas spēki uzglabā un izvieto Rietumu munīciju. Viņš sacīja, ka jau sešās ASV pārbaudēs militārajos objektos Ukrainā tika pārbaudīts, kā tiek glabāti noteikta veida ieroči. “Process turpinās, tagad tas ir kļuvis par rutīnu,” sacīja Džigirs.
Runājot par aizsardzības budžetu, Džigirs sacīja, ka mobilizācijas darbu izmaksas būs atkarīgas no iesaukšanas un rotācijas lēmumiem. Pēc viņa teiktā, viena karavīra uzturēšana bez ieročiem tagad izmaksā 1,2 miljonus grivnu, tas ir, aptuveni 28 tūkstošus eiro.