Varas iestādes Fudžikavagučiko ciematā Jamanaši prefektūrā ir nolēmušas uzcelt žogu , kas aizsegs skatus uz Fudži kalnu, vēsta The Japan Times.
Pilsētas sdministrācijas pārstāvis skaidroja, ka šis ir piespiedu pasākums, kura mērķis ir apkarot nekontrolētu tūristu plūsmu . Pie Japānā populārā mazumtirdzniecības tīkla Lawson lielveikala parādīsies 2,5 m augsts un 20 metrus garš žogs . Pēc žurnālistu sarunu biedra teiktā, apmeklētājus piesaistījusi veikala fasādes un kalna kombinācija. “Sociālajos medijos izplatījās ideja, ka šī ir ļoti japāniska vieta,” sacīja amatpersona, norādot, ka pret to fotografējās galvenokārt ārvalstu ceļotāji.
Tūristi ne tikai kaitina vietējos iedzīvotājus, bet arī rada ārkārtas situācijas: cilvēki drūzmējās uz ietvēm un stāvlaukumā, pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, skrienot pāri ceļam, piegružo un pat kāpj uz tuvējās klīnikas jumta. “Žēl, ka mums tas ir jādara, jo daži tūristi neievēro noteikumus,” piebilda avots.
Žoga būvniecība tiks uzsākta nākamnedēļ un žogs paliks tur, līdz “situācija uzlabosies”.
Japāna 2022. gada oktobrī atcēla lielāko daļu ieceļošanas ierobežojumu, kas tika noteikti koronavīrusa pandēmijas dēļ. Saskaņā ar The Guardian datiem 2024. gada martā valsti apmeklēja aptuveni 3 miljoni cilvēku, kas ir rekords.
Šā gada janvārī Jamanaši prefektūras valdība nolēma ieviest maksu par kāpšanu Fudži kalnā un ierobežot tūristu skaitu, kas var tajā uzkāpt. Jaunās prasības stāsies spēkā 2024. gada 1. jūlijā, kad kalnā sāksies 70 dienu ilgā vasaras kāpšanas sezona.
Pēdējā gada laikā Fudži kalnā uzkāpa 221 322 pārgājieni, no kuriem 62% (137 236) izvēlējās Jošidas taku ziemeļu nogāzē. Tieši tur visbiežāk tika izmesti atkritumi, un nepieredzējuši alpīnisti tika ievainoti.
Fudži ir augstākais kalns Japānā (3776 m). Tam ir gracioza koniska forma. Fudži tiek uzskatīts par Japānas svēto simbolu. Ap to un uz tā atrodas tempļi un svētnīcas. Kopš seniem laikiem kāpšana kalnā Japānā tiek uzskatīta par reliģisku praksi, savukārt Fudži ir viens no populārākajiem tūrisma objektiem, vēsta Encyclopedia Britannica. 2013. gadā kalns saņēma UNESCO Pasaules mantojuma vietas statusu. Tas atrodas uz Japānas lielākās salas – Honshu.
Arī Kioto cieš no pārāk daudz tūristu. Martā pilsētas varas iestādes viņiem aizliedza apmeklēt vairākas ielas un alejas Džionas rajonā, kur dzīvo un strādā geišas. Viņi sūdzējās, ka svešinieki viņus fotografē, pieskaras un pat iekļūst privātīpašumā.