Rūbija Reinoldsa bija tikai 11 gadus veca, kad viņa atrada dīvainus, milzīgus kaulu gabalus Blue Anchor pludmalē, Somersetā, Lielbritānijā. Šodien, četrus gadus vēlāk, tagad jau 15 gadus vecā jauniete ir pat zinātniska pētījuma līdzautors!
2020. gadā Rūbija kopā ar savu tēvu Džastinu smiltīs Severnas upes grīvās atrada dažas gandrīz tikpat lielas kaulu daļas kā viņa pati. Dīns Lomakss no Bristoles universitātes. Ihtiozauru eksperts bija satriekts: “Šis milzis, iespējams, ir lielākais oficiāli aprakstītais jūras rāpulis.” Zinātnieki pieļauj, ka dzīvnieks bija 25 metrus garš, tikpat gigantisks kā zilais valis.
Lomakss: “Mēs uzskatām, ka šie ihtiozauri ir pēdējie izdzīvojušie Shastasaurida dzimtas pārstāvji, kas izmira globālās masveida izmiršanas laikā, pēc ekspertu domām, pa jūrām migrēja aptuveni pirms 202 miljoniem gadu.
Britu pētnieki salīdzināja Rubijas atradumu ar Pola de la Salle atradumiem no Juras laikmeta jūras dzīves muzeja Dorsetā 2018. gadā. Toreiz tie bija pārāk nepilnīgi un pārāk bojāti. Taču līdz ar Rubija kaulu atklāšanu zinātnieki varēja sākt veikt detalizētu izmeklēšanu.
Pēc pētnieku domām , pārakmeņojušies kauli ir tā sauktie surangularie kauli – 2,30 metrus gara, izliekta struktūra, kas atrodas apakšējā žokļa augšdaļā un aizmugurē.
Tā kā komanda bija tik sajūsmā par Rūbiju, meitene pat tika uzaicināta piedalīties pētījumā (publicēts žurnālā “Plos One”). Un tiešām: Rūbija ir publikācijas līdzautore. Lomakss: “Viņa ne tikai atrada gigantisku aizvēsturisku rāpuli, bet arī palīdzēja to nosaukt. Tagad tā tehniskais nosaukums ir “Ichthyotitan severnensis”, kas nozīmē kaut ko līdzīgu “gigantiska zivju ķirzaka no Severnas”.
Taču nav zināms, vai pusaudzes karjeras izvēle šobrīd ir noskaidrota un viņa kļūs arī par dinozauru pētnieci.