Eksperts nosauca visbiežāk pieļauto kļūdu, tīrot zobus, kas var pasliktināt mutes dobuma stāvokli. Pēc mutes un sejas žokļu ķirurga Endjū Boziča teiktā, runa ir par mutes skalošanu pēc zobu tīrīšanas. Par to raksta Daily Record
Pēc eksperta domām, mutes skalošana ar ūdeni pēc zobu tīrīšanas patiesībā nodara vairāk ļauna nekā laba. Piemēram, laika gaitā tas var padarīt zobus neaizsargātākus pret kariesu .
Šis ieradums faktiski samazina zobu pastas efektivitāti. Fakts ir tāds, ka skalošana no zobiem nomazgā zobu pastā esošo fluoru, jo tieši tas ir svarīga zobu pastas sastāvdaļa.
Fluors ir galvenais elements emaljas stiprināšanai un kariesa profilaksei. Atjauno minerālvielas zobos, padarot tos izturīgākus pret skābju un baktēriju uzbrukumu. Fluorīdus parasti pievieno, lai tīrīšanas laikā radītu putas.
Fluorīdus iesaka lietot PVO, un tie ir oficiāli atzīti par efektīviem kariesa profilaksē.
Zobārsts atzīst, ka retajam patīk putu slānis, kas klāj zobus un smaganas, bet tas ir tas, kas viņus pasargā.
Bozičs brīdināja nelietot arī mutes skalojamo līdzekli pēc zobu tīrīšanas. Tie ir jāpiemēro pirms tā.
Mutes skalojamais līdzeklis var arī atcelt fluora aizsargājošās īpašības. Vislabāk to lietot citos dienas laikos, piemēram, pēc ēšanas vai uzkodām vai pirms zobu tīrīšanas.
Viņš ieteica pēc zobu tīrīšanas vienkārši noņemt lieko zobu pastu. Vēl labāk pēc zobu tīrīšanas kādu laiku, piemēram, stundu, atturieties no ēšanas un dzeršanas. Šajā gadījumā fluoram būs laiks iedarboties.
Eksperts sniedza arī dažus padomus pareizai mutes dobuma higiēnai:
Tīriet zobus divas minūtes divas reizes dienā
Ārsti atkārtoti atgādina, cik svarīgi ir tīrīt zobus divas reizes dienā. Božičs saka to pašu. Tajā pašā laikā ir svarīgi, lai procedūra ilgst vismaz divas minūtes.
Pagaidiet vismaz pusstundu pēc ēšanas, lai iztīrītu zobus
Nogaidīšana no 30 minūtēm līdz stundai pēc ēšanas, lai iztīrītu zobus, ir labākais veids, kā aizsargāt zobus un izvairīties no emaljas bojājumiem, sacīja ārsts. Ja jūs nekavējoties tīrīsit zobus, jūs situāciju tikai pasliktināsit: jūs riskējat pārklāt zobus ar skābām pārtikas atliekām, kas var vājināt emalju.
Notīriet mēli
Pēc eksperta domām, dažas baktērijas, kas uzkrājas uz mēles virsmas, ir gandrīz neiespējami noņemt, tikai noskalojot.
Tomēr liels skaits baktēriju var ne tikai sabojāt mutes smaku, bet arī izraisīt citas mutes veselības problēmas.
Tāpēc mēles tīrīšana ar zobu birsti vai mēles skrāpi ir ārkārtīgi svarīga mutes veselības saglabāšanai.