Izraēlieši svētdien sauļojās un baudīja āra kafejnīcas, dažas stundas pēc Irānas gaisa uzbrukuma.
Izraēla ar ASV, Jordānijas, Francijas un Apvienotās Karalistes spēku palīdzību gaisā pārtvēra aptuveni 99% Irānas bezpilota lidaparātu un raķešu, atstājot nelielus strukturālus bojājumus, lai gan tie traģiski prasīja arābu bērna dzīvību, kad notriekta ballistiskā raķete nokrita uz viņas ģimenes mājām netālu no Aradas, paziņoja amatpersonas.
Šķiet, ka triecieni, kas bija atriebība par Izraēlas veikto septiņu Islāma revolucionārās gvardes korpusa kaujinieku un līderu nogalināšanu Sīrijā 1. aprīlī, vismaz dažus izraēliešus ir atstājuši samērā nesatrauktus, spriežot pēc svētdien publicētajām fotogrāfijām, kurās cilvēki sauļojas Telavivā un bauda āra kafejnīcas.
“Mans vīrs devās pastaigā pulksten 8.30, kafejnīcas bija atvērtas, pludmale bija atvērta,” Debija Fentona no Herzlijas stāstīja The Jewish Chronicle. “Viss atgriezās normālā stāvoklī. Izraēlieši pie tā ir pieraduši. Viņi ir pieraduši, ka viņiem uzbrūk; tā viņiem ir normāla dzīve.
Jeruzalemes iedzīvotāja Ayala Salant sacīja aģentūrai Agence France-Presse, ka “situācija ir patiešām biedējoša”, taču piebilda: “Mēs esam ļoti, ļoti priecīgi par aliansi, kas mums palīdzēja, jo lielākā daļa dronu un raķešu nav nonākušas Izraēlā.”
Lords Deivids Vulfsons sociālajos tīklos dalījās, ka viņa britu vecākiem, uzturoties Jeruzalemē, “nekādu traucējumu nebija”.
“Acīmredzot pulksten 1 naktī bija sirēna, bet mēs abi to gulējām. Ar stikla pakešu logiem, metāla ārējām žalūzijām un auduma iekšējām žalūzijām sirēna mūs nepamodināja,” teikts mātes vēstījumā.
“Pašlaik viss ir kluss. Tētis ir bijis augļu veikalā. Viņam ir pusdienlaika tikšanās Maccabi, lai izņemtu vasku no ausīm. Būs taksis abos virzienos,” viņa piebilda.
Telavivas biržas akcijas noslīdēja mazāk nekā par 1%, kas ir “nedaudz negatīva, bet ne histēriska” reakcija uz uzbrukumu, laikrakstam Times of Israel sacīja IBI investīciju nama galvenais ekonomists Rafi Gozlans.
Tomēr daudzas skolas Izraēlā pirmdien tiks slēgtas aktīvo drošības apdraudējumu dēļ, vēsta vietne. Dažas ultraortodoksālās skolas tika atvērtas.
To bērnu ar īpašām vajadzībām vecāki, kuri apmeklē slēgtās skolas, pauda neapmierinātību, sakot, ka viņiem jāstrādā, neskatoties uz skolu slēgšanu.
“Tas ir tik nomācoši,” sacīja 54 gadus vecā Jūlija Bena Moše, kuras 16 gadus vecais dēls ir ratiņkrēslā un ir atkarīgs no elpošanas aparāta, atsaucoties uz skolas slēgšanu, kas viņai lika meklēt aprūpi.
“Mēs esam grūtā situācijā, bet sistēmai tas ir jāplāno. Katru reizi, kad kaut kas notiek, ģimenēm ar to jātiek galā vienatnē,” viņa sacīja, piebilstot: “Ārkārtas situācijās tā ir pastāvīga problēma.”