Noginskā, Maskavas apgabalā, tika nojaukta vienīgā Ukrainas pareizticīgās baznīcas (UPB) baznīca valstī. Tā tika nojaukts pēc rajona tiesas rīkojuma, kas izdots 2016. gadā. Svētās Trīsvienības baznīca traucēja “vietējo iedzīvotāju mieru”.
Ukrainas abats Merkūrijs (Skorohoda) paziņoja par tempļa nojaukšanu 11.aprīlī. Lēmumu Noginskas rajona tiesa pieņēma 2016. gadā, kad objekts piederēja Kijivas patriarhāta Ukrainas pareizticīgo baznīcai, kas 2018. gadā kļuva par UPB daļu.
Bogorodskas rajona, kurā ietilpst arī Noginska, administrācija skaidroja, ka devusi laiku īpašniekam “neatļauto būvniecību” pārveidot par ēku, kas netiktu izmantota reliģiskiem un reliģiskiem pasākumiem, taču tas nenotika, tāpēc tika nolemts to demontēt.
“Saskaņā ar likumu tas nav templis, bet gan nelikumīga būve, neatļauta celtniecība. Uz šī zemes gabala īpašniekam bija tiesības uzcelt dzīvojamās, rūpnieciskās, saimniecības un citas ēkas,” medijam ”Podjom” sacīja Bogorodskas rajona administrācija.
Tiek apgalvots, ka īpašnieks ignorējis ieteikumus par ēkas pārbūvi un pārkārtošanu, un tāpēc speciālās iestādes nolēma ēku nojaukt. Rēķins par veiktajiem darbiem tiks izrakstīts īpašuma īpašniekam.
Rajona administrācija apliecināja, ka ēkas nojaukšanas laikā nav bojātas ikonas vai cita reliģiska manta.
“Neviens no reliģiskajiem priekšmetiem, traukiem vai citiem īpašniekam piederošajiem priekšmetiem netika bojāts. Viss tika rūpīgi pārvietots 40 pēdu konteinerā un nodots īpašniekam,” piebilda administrācija.
Medija sarunas biedre atzīmēja, ka šādi gadījumi patiesībā nav retums – daži zemes īpašnieki savā teritorijā ierīko unikālus lūgšanu namus, neiegūstot nepieciešamo dokumentāciju.
UPB tika izveidota 2018. gada decembrī, apvienojoties Kijivas Patriarhāta Ukrainas pareizticīgo baznīcai un Ukrainas Autokefālajai pareizticīgo baznīcai. 2019. gadā Konstantinopoles patriarhāts piešķīra UPB autokefālas baznīcas statusu, kas ir neatkarīga no Krievijas pareizticīgās baznīcas. Krievijas pareizticīgo baznīca uzskata UPB par šķeltniecisku, bet Maskavas patriarhs Kirils to nosauca par “ķekatnieku baru”.