Nākot pavasarim, visiem augiem nepieciešams mēslojums, un rozes ir vienas no tām, kurām to patīk saņemt visvairāk. Bet, kad mēslot rozes, lai paātrinātu šo krūmu jauno veģetāciju un uzlabotu to ziedēšanu?
Pavasara pirmā puse ir ideāls visu rožu mēslošanas sākums. Un tālākie mēslošanas posmi būs atkarīgi no mēslojuma veida un pašu rožu īpašībām, tāpēc noskaidrosim visas ar rozēm saistītās mēslošanas nianses.
Kad mēslot rozes pavasarī?
Rozes, kuras dēvē par ziedu karalienēm, ziediem un dzinumu veidošanai atdod lielu daļu no savām uzturvielām, tāpēc tās nepieciešams bagātīgi apaugļot. Pirmo reizi rozes jāmēslo pavasarī, kad tās ir pilnībā atkopušās, sākušas augt un pakāpeniski izplatījušās lapas, kas ir marta beigas līdz aprīļa sākums.
Lai paātrinātu jaunu dzinumu veidošanos, visas rozes vajadzētu bagātīgi mēslot ar minerālmēsliem, kas bagāti ar slāpekli . Rozēm ir piemēroti izmantot vispārējas nozīmes vai specializētus minerālmēslus. Lietojiet tos ap augu ar apkjomu 30-40 g/m2 krūmrozēm un 60 g/m2 staipekņiem. Ar kausiņu pievienojiet mēslojumu augsnei, atstājiet to bagātīgi (ja nav gaidāms lietus) un neko negaidot mulčējiet ar kompostu. Atkarībā no mēslojuma un rožu īpašībām jūs varat mēslot krūmus ik pēc 2-4 nedēļām.
Kad mēslot rozes vasarā?
Atkal uzziedošās rožu sugas pēdējo reizi apmēslo jūlijā, lai krūmi uzziedētu otrreiz un līdz rudenim labāk nobriest dzinumi. Šajā periodā rozes jāmēslo ar kompleksajiem minerālmēsliem, kuros ir maz slāpekļa, bet daudz kālija. Tas ir ārkārtīgi svarīgi, lai sala izturīgiem un nenobriedušiem dzinumiem būtu laiks saaugt un tie neturpinātu augt un paplašināties. Fosfora un īpaši kālija mēslojums veicina koksnes nobriešanu, tāpēc tos var mēslot vasaras otrajā pusē.
Rožu papildu barošana ar lapu mēslojumu
Ja vēlaties savām rozēm piešķirt sparu, dzīvību un skaistumu, katru nedēļu vai divas varat lietot lapu mēslojumu. Galu galā kopts rožu dārzs ir katras viensētas spogulis. Izmantojiet īpaša veida šķidro mēslojumu, ko lieto, apsmidzinot auga lapas. Šis mēslojums ir unikāls ar to, ka tas sāk darboties dažu stundu laikā pēc lietošanas un palīdz rozēm piešķirt spīdīgi zaļas lapas. Šis mēslojums ir jāizmanto kopā ar citiem mēslošanas līdzekļiem, un tas neaizstāj parasto mēslojumu.
Rožu mēslošana, gatavojoties ziemai
Daži avoti iesaka rudenī rozes barot ar kālija un fosfora mēslojumu, lai sagatavotu augus ziemai. Šie elementi veicina koksnes dzinumu veidošanos, palielina šūnu sulu koncentrāciju, kas uzlabo izturību pret zemām temperatūrām. Lietojiet fosfora un kālija mēslojumu līdz 6 līdz 8 nedēļām pirms gaidāmajām salnām.
Kā un kad nebarot rozes?
Nebarojiet rozes stādīšanas laikā un ziemā, jo ziediem ir jāatpūšas. Tāpat atstājiet rozes mierā pēc rudens ziedēšanas – papildu barošana veicinās augu augšanu, kad tam būs jāsagatavojas miera periodam.
Rozes nekādā gadījumā nedrīkst pārmērīgi mēslot, jo no tā izrietošais sāļu pārpalikums augsnē neļauj augam uzņemt ūdeni un nepieciešamās barības vielas.
Nebarojiet arī sausuma laikā, jo mēslojums var apdedzināt saknes. Un vispār, lietojot mēslojumu, vienmēr bagātīgi laistiet rožu krūmu pirms un pēc mēslošanas.
Kad mēslot rozes podos?
Šīs rozes ir jābaro biežāk nekā tās, kas aug augsnē, jo tām ir mazāka pieeja barības vielām. Sāciet barot ziedus no pavasara vidus un turpiniet līdz vasaras beigām reizi divās nedēļās. Izmantojiet universālo šķidro mēslojumu, lai tos mēslotu līdz ziedu pumpuru veidošanās stadijai. Pēc ziedēšanas mēslojiet ar mēslojumu ar augstu kālija saturu, piemēram, tomātu mēslojumu. Tas veicinās vairāk ziedu nogatavošanos.
Organiskais mēslojums rozēm
Rozēm patīk atšķaidīta (1:5) un raudzēta liellopu kūtsmēslu virca. Viņi arī uztver asins miltus, kaulu miltus, kompostu, sapuvušos kūtsmēslus un citus organiskos mēslojumus. Šos materiālus vienkārši ievieto pavasarī zemē ap rožu krūmu 10 cm attālumā no kātiem.