Ne tika pēdējā laikā, bet jau visus 33 gadus kopš PSRS sabrukuma, nākas gana bieži dzirdēt stāstus par to, cik gan laba dzīve bija tolaik. Ar šādiem vēstījumiem bieži tiek kaunināti arī sabiedrībā gan tolaik, gan tagad mīlētākie cilvēki. Sak, kas tad tev nekaitēja tolaik, dzīvoklis, dāča, importa mašīna. Tātad, arī šajā stāstā būs par to, ko varam dēvēt par teju maksimālo, ja tas, nedod Dievs, būtu turpinājies arī šodien.
Alla Pugačova 1980. gadā saņēma 4-istabu dzīvokli Maskavas centrā Tverskaja-Jamskaja ielā 1. Tā platība tiem laikiem bija milzīga: 100 kvadrātmetri. Vēlāk dziedātāja savai dzīves telpai pievienoja kaimiņu dzīvokli, un dzīvokļa platība palielinājās līdz 170 kvadrātmetriem. Kas bija iekšā?
Vannas istabas apdare un aksesuāri, kā mēs redzam, bija diezgan vienkārši, un tajā pašā laikā tā bija apvienotā vannas istaba.
Un šādi ilgu laiku izskatījās mākslinieces birojs:
Kā šodien teiktu dizaineri, dzīvokļa istabās mēbeles bija izkārtotas neracionāli un, neskatoties uz milzīgajām telpām, dažos stūros vienkārši nebija iespējams iespiesties.
Piemēram, jāšaubās, vai no mēbeļu sienas tālākās daļas (pie loga) diez vai bija iespējams kaut ko dabūt ārā (vai, gluži otrādi, nolikt). Diez vai pati saimniece te varētu brīvi izvērsties.
Iir acīmredzams, ka televizors nebija gana ērti redzams no viesistabas dīvāna.
Krēsls atradās neērti attiecībā pret galdu un dīvānu. Fotogrāfijās redzams, kā Alla Pugačova sēž šajā krēslā uz sāniem savam sarunu biedram un sazinoties ir spiesta pagriezties pret viņu caur roku balstu.
Šķiet, ka dziedātāja saprata šīs neērtības, jo vēlākās fotogrāfijās redzam, ka garais dīvāns ir aizstāts ar ādas krēslu (kuru varēja pārvietot attiecībā pret sarunu biedru), un pēdējā sekcijas daļa ar tām pašām neērtajām durvīm ir noņemta.
Pugačovas mājas studija astoņdesmito gadu vidū izskatījās tipiska turīgo šķiru padomju interjeram:
Radošajā mājas telpā uz sienām bija mirdzošs rozā zīds (tas, ka tas ir audums, redzams no vīles), antīka kumode, rokoko spogulis un zeltīts divu atzveltnes krēslu komplekts un dīvāns.
Studijas pretējā pusē Allas Pugačovas dzīvoklī atradās balts flīģelis, grāmatu skapis ar grāmatām un iekšdurvis ar spīdīgu oderi.
Kopumā var teikt, ka līdz 80. gadu beigām dziedātājas mājas izskatījās kā tipisks augsti atalgota padomju speciālista dzīvoklis. Šāds komforta un interjera līmenis vēlīnā PSRS bija pieejams diezgan daudziem cilvēkiem. Citiem vārdiem sakot, Pugačova netiecās uz ārišķīgu greznību.