Speciālisti neiesaka saklāt gultu uzreiz pēc pamošanās un pamatota iemesla dēļ.
Ja no rīta pirmais, ko darāt, ir gultas uzklāšana, tad ārstiem jums ir sliktas ziņas: tas var piesaistīt nelūgtus viesus un negatīvi ietekmēt jūsu veselību. Kā ziņo medijs Express, Merilendas ārsts Kunals Suds brīdinājis, ka šāds rīta rituāls rada labvēlīgu vidi visu veidu baktēriju un sēnīšu savairošanai .
Tāpat, pēc viņa teiktā, šādi var parādīties putekļu ērcītes.
Kāpēc putekļu ērcītes ir bīstamas?
Pēc eksperta domām, šīs ērcītes vairojas tumšās, mitrās vietās.
“Kad mēs guļam, lielākā daļa no mums svīst, un, kad jūs no rīta saklājat savu gultu, jūs savā ziņā ieslogāt mitrumu palagos,” skaidroja Suds.
Putekļu ērcītes nav iespējams redzēt ar neapbruņotu aci, taču to klātbūtni var atpazīt pēc noteiktiem simptomiem. Kā teica gultas veļas eksperte Rebeka Sveina, tas secināms no tādām pazīmēm kā:
Sauss klepus
Nieze
Šķaudīšana
Apgrūtināta elpošana
Sarkanas acis, nieze
Slikts miegs
Putekļu ērcītes var arī saasināt alerģiju un astmu.
Profilakse
Speciālisti uzreiz uzsver: maz ticams, ka būs iespējams pilnībā atbrīvoties no ērcītēm . Bet, ja to daudzumu samazina līdz minimumam, tas var mazināt alerģijas simptomus.
Sveina saka, ka to var panākt, mazgājot visu gultas veļu karstā ūdenī (60 ° C) un rūpīgi notīrot putekļus no visas guļamistabas.
Ja vēlaties, lai jūsu guļamistaba paliktu sakopta, saklājiet gultu nedaudz vēlāk – apmēram stundu pēc pamošanās, atceroties vispirms atvērt aizkarus. Tas ļaus mitrumam izžūt un samazināt putekļu ērcīšu risku.
Tā kā ērces nedzer ūdeni, bet iegūst mitrumu no gaisa, jāatceras, ka jo augstāks mitrums, jo lielāka ir putekļu ērcīšu dzīvības spēja. Vislabāk ir mēģināt uzturēt mitruma līmeni jūsu mājās ne vairāk kā 50%.
Regulāri veiciet mitru tīrīšanu. To darot, valkājiet masku, lai izvairītos no putekļu ieelpošanas.