To darot regulāri, var būt milzīga ietekme uz jūsu diennakts ritmu, saka eksperts.
Miega problēmas nav tikai kaitinošs traucēklis; tā vēlāk var ārkārtīgi negatīvi ietekmēt jūsu vispārējo veselību un labklājību. Tomēr saskaņā ar rakstīto medijā Daily Record ir daži vienkārši padomi, kas, kā saka ārsts, veselības guru Maikls Moslijs, palīdzēs jums atpūsties un labāk gulēt.
Eksperts pastāstīja arī par vienu vienkāršu rīta ieradumu, kas ļaus labāk izgulēties. Viņš ieteica iziet ārā un pastaigāties stundas laikā pēc pamošanās. Viņš uzskata, ka tam var būt milzīga ietekme uz jūsu diennakts ritmu.
Ja jums nav daudz laika rīta pastaigai, viņš ieteica pavadīt vismaz 10 minūtes ārā. Ja ir tumšs, iespējams, ir vērts iegādāties tā saukto SAD lampu, sacīja Moslijs.
SAD lampas parasti izmanto kā gaismas terapiju sezonāliem afektīviem traucējumiem, kas ir cikliskas depresijas veids, kas sezonāli notiek ziemā. Šīs gaismas, ja tās lieto pareizi, var izraisīt ķīmiskas izmaiņas smadzenēs, liekot tām domāt, ka ir vasara, un atbrīvot tik ļoti nepieciešamo serotonīnu.
Runājot par miega modeļu pielāgošanu kopumā, eksperts ieteica to, ko sauc par miega ierobežošanas terapiju.
Saskaņā ar Healthline, tas ir kognitīvās uzvedības terapijas (KBT) veids , ko bieži izmanto bezmiega ārstēšanai. Tas ietver gultā pavadītā laika ierobežošanu, kas nozīmē, ka jūs gulējat tikai tik ilgi, lai gulētu, un tas var palīdzēt saskaņot jūsu personīgo uzvedību ar ķermeņa dabisko diennakts ritmu.
KBT: kas tas ir un kā tas darbojas
Kognitīvā uzvedības terapija ir pasākumu kopums, lai neitralizētu faktorus, kas izraisa vai pastiprina slimību.
Terapijas kognitīvā daļa ietver domāšanas kļūdu labošanu. Šis paņēmiens palīdz pacientiem saprast pareizos un nepareizos punktus attiecībā uz miegu, motivē viņus strādāt ar traucējumiem utt.
Bezmiega terapijas uzvedības stadija ir vērsta uz uzvedības kļūdu novēršanu. Tas nozīmē, ka pacients stingri ievēro ārsta ieteikumus un veic pareizās darbības.
Bezmiega ārstēšanas metodes ir dažādas, taču kognitīvās uzvedības terapijas priekšrocība ir 70-90% efektivitāte, kas ir salīdzināma ar zāļu terapiju ar miegazālēm.
Terapeitiskā procesa laikā ārsti nosaka, kas traucē pareizi gulēt, kādas domas, darbības. Rezultātā tiek novērsti traucējumi un veidojas veselīgi uzvedības modeļi attiecībā uz aizmigšanu.