Soļanka noteikti nebūs tas, ko tagad cenšas nosaukt par sāļviru, tāpēc atgādināsim, ka šajā zupā primārais būs daudzveidība. Vispirms jau gaļas izstrādājumu – jo dažādāk, jo labāk. Sāļums nāks tikai noslēgumā, bet arī šeit ir savas tradīcijas, kurās skābētu gurķu, olīvu un citronu piešķirsim soļankai nevis sāļu, bet saldskābu noskaņu.
Izmantosim 300 gramus cūkgaļu, 200 gramus vistas gaļu, 150 gramus mednieku desiņas, 100 gramus kūpinātu desu, 100 gramus cīsiņus, 1 citronu, 150 gramus olīvas, 1 sīpolu, 1 burkānu, 250 gramus kartupeļus, 150 gramus skābētus gurķus, 2 karotes tomātu pastu, 30 ml augu eļļu, 3 litrus vai mazāk ūdens, 150 ml gurķu sālījuma, sāli, piparus un lauru lapiņas.
Ar sev ierastiem papildinājumiem no vistas un cūkgaļas novārām buljonu. Kad tas gandrīz gatavs, pievienojam katliņā kartupeļus. Šoreiz buljonu nenokāsām, bet, ja izmantojāt tā vārīšanai dažādus papildinājumus, to izdariet un kartupeļus lieciet jau dzidrinātā buljonā.
Paralēli pannā uzkarsētā augu eļļā viegli apcepam sasmalcinātus sīpolus un sarīvētus burkānus.
Turpinājumā pannā pievienojam sīkāk sagrieztas desas, apmaisot izkarsējam visu vēl dažas minūtes, pievienojam sagrieztus cīsiņus, apmaisot apcepam vēl minūti, pievienojam tomātu pastu, apmaisām, vēl pēc minūtes pannā pievienojam rupji sarīvētus vai citādi sasmalcinātus skābētos gurķus, ja vēlaties pikantāk, arī kādu čili pipara gredzenu, pielejam gurķu sālījumu, pārsedzam pannu ar vāku un pasautējam visu 5-7 minūtes.
Pa to laiku no katliņa izņemam novārīto gaļu, sagriežam to mazos kubiņos un pievienojam tos pannas saturam. Apmaisām, pievienojam ripiņās sagrieztas olīvas, piespiežam citrona sulu (ja vēlaties, arī plānās pusripiņās sagrieztu citronu), pievienojam sāli, piparus, apmaisot novārām visu vēl dažas minūtes.
Ja kartupeļi pietiekoši novārījušies, pannas saturu pārliekam katliņā, sagaidām vārīšanās atsākumu, izslēdzam uguni un ļaujam zupai 10-15 minūtes piesātināties. Pasniedzam galdā ar sev tīkamiem papildinājumiem.