Ir pilnīgi iespējams saglabāt jauneklīgu ādu, veselīgus matus un nagus, uzturot telpā noteiktu mitruma līmeni. Eksperti skaidro, kāpēc nepieciešams gaisa mitrinātājs un kādi riski ar to saistīti.
Lielāko daļu savas dzīves mēs pavadām telpās. Dzīvojam un strādājam, pavadām brīvo laiku, braucam ciemos. Speciālisti atgādina, ka mūsu veselība ir atkarīga no apstākļiem, kādos atrodamies. Iekštelpu mitrums ir ārkārtīgi svarīgs – tam ir nozīmīga loma cilvēka veselības uzturēšanā.
Tā rādītājs nedrīkst pārsniegt 60% un nokrist zem 30%. Ideālā gadījumā gaisa mitrums telpā ir 45-50% . Šī līmeņa pazemināšanās sākotnēji var palikt nepamanīta, taču tā ir diezgan bīstama cilvēkiem Eksperti norāda, ka gaisa mitrinātāja izmantošana palīdzēs izvairīties no mitruma svārstībām.
“Strādājot telpās ar zemu mitruma līmeni, notiek ādas un gļotādu izžūšana, kas samazina organisma aizsargfunkcijas un veicina infekcijas slimību attīstību. Zems mitrums kopā ar augstu temperatūru var izraisīt dehidratāciju un problēmas ar sirds un asinsvadu, elpošanas, ekskrēcijas un nervu sistēmu.
Ko “veido” mitrums?
Arī jūsu mati būs pateicīgi par mitrinātāja izmantošanu. Tas pats attiecas uz nagiem un ādu. Fakts ir tāds, ka mitrums pastāvīgi iztvaiko no matu un ādas virsmas. Sausais gaiss tikai pasliktina šo procesu. Iekšējie resursi neļauj aizpildīt šo bilanci.
Optimālais mitruma līmenis ļaus jums ērti gulēt. Ir zināms, ka miega trūkums izraisa depresiju un samazina veiktspēju. Labākais variants ir guļamistabā uzstādīt gan gaisa mitrinātāju, gan jonizatoru, kas radīs negatīvi lādētas daļiņas, kas aiztur ūdens molekulas.
Nepārcentieties
Nepareiza gaisa mitrinātāja lietošana var kaitēt mūsu veselībai. Eksperti norāda, ka pārāk augsts gaisa mitrums un pašas ierīces nekontrolēta lietošana izraisīs baktēriju vairošanos. Bet, lai izvairītos no šīs kļūdas… jums vienkārši jāizmanto aprīkojuma instrukcijas.
Ir ārkārtīgi svarīgi neaizmirst regulāri mazgāt ierīci. Pretējā gadījumā jūs iegūsit augsni baktērijām, nevis mitrinātāju. Tajā jāielej vārīts vai filtrēts ūdens.
Kādi gaisa mitrinātāju veidi pastāv?
1. Mehāniskais
Tie arī attīra gaisu. Tiem regulāri jāmaina kasetnes. Dažkārt šīs kategorijas ierīces rada troksni, kas var traucēt, piemēram, aizmigt.
2. Tvaika
Tas ir kā elektriskā tējkanna. Ūdens vārās un iztvaiko. Protams, šādu ierīci nevar atstāt bez uzraudzības, it īpaši, ja telpā ir bērni. Tvaika mitrinātāji mājdzīvniekiem un augiem var būt arī bīstami. Izplūstošā tvaika temperatūra sasniedz 50-60 C. Dažos gadījumos komplektā ietilpst inhalācijas sprausla. Šī mitrinātāja izmantošanas trūkums ir tā lielais enerģijas patēriņš.
3. Ultraskaņas
Varbūt visoptimālākais lietošanai dzīvoklī. Tas var kalpot arī kā naktslampiņa, jo ierīcei ir iebūvēts fona apgaismojums. Kad ūdens padeve beidzas, ierīce automātiski pārstāj darboties un izslēdzas. Šis mitrinātājs ir gandrīz kluss un viegli tīrāms.
Mitrinātājs samazina putekļu daudzumu gaisā. Putekļu daļiņas ir ļoti vieglas un viegli paceļas gaisā. Ierīce ļauj tām absorbēt ūdeni no gaisa masām, liekot tām kļūt smagākām un nosēsties. Bet, ja mitruma nepietiek, putekļi paliek gaisā, un tas draud cilvēkam ar astmu un bronhu spazmām.