Krievijā 14. decembrī notika liela izrāde ar Vladimira Putina piedalīšanos – tā sauktā “taisnā līnija”. Kremļa vadītājs pat izlikās, ka atbild uz “neērtiem” žurnālistu jautājumiem.
Piemēram, viens no tiem bija jautājums par olu trūkumu Krievijā. Ukrainas prezidenta kancelejas vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks pauda savu viedokli par Putina ciniskajiem izteikumiem “taisnajā līnijā”, kurā diktators parādīja visu savu artistiskumu.
Kas bija ne tā ar “neērtiem” jautājumiem “taisnajā līnijā”
Putinam “neērti” jautājumi ir vēl viena vārda brīvības ilūzija. “Kas sagādāja neērtības un vai bija atbildes uz šiem jautājumiem? Ja viņi saka, mēs nevaram nopirkt olas, jo tās ir dārgas,” atzīmēja Podoljaks.
Pēc šī jautājuma Putins ar savu iztēli teica, ka olas tiek izmantotas vakcīnai pret masalām. Krievijas prezidents runāja par zemo imunizāciju Ukrainā, un, iespējams, cilvēki, kas Krievijā ieradās no mūsu valsts, atveda masalas uz Krieviju. Tāpēc krievi vakcīnām izmanto olu baltumus.
“Diktatora delīrijai vajadzēja parādīt, ka šī persona it kā ir globāla un saprot vakcināciju un imunizāciju. Tikai nez kāpēc Putins nepieminēja vērienīgo bioloģisko laboratoriju tīklu un it kā Ukrainā ražotos bioloģiskos ieročus. Tas ir bipolāri, jo Putins var vienlaikus vienā teikumā pateikt abpusēji negatīvas lietas. Viņš ir citā psihiskā stāvoklī,” sacīja Podoļaks.
Pēc viņa teiktā, nav jēgas teikt, ka ir bijuši “neērti” jautājumi un iespējamās atbildes, kas liecinātu, ka Putins kaut ko saprot šajā pasaulē. Visiem šiem jautājumiem, tāpat kā “taisnajai līnijai”, nav jēgas.
Krievijā nav konkurētspējīgas politikas vai konkurētspējīgas politiskās diskusijas. Jo tad galvenais jautājums būtu, vai Krievija tiešām gribēja iebraukt Ukrainā un nogalināt vairāk nekā 300 tūkstošus cilvēku, lai Putins varētu runāt par Ukrainas imunizāciju.
Diskusijai vajadzēja būt pavisam citai. Turklāt varētu uzdot jautājumu, vai tiešām Krievijai vajadzēja atteikties no sava efektīvā monopola Eiropas Savienības preču tirgū, no superpeļņas, lai tagad meklētu, kur izgāzt gāzi vai naftu.
Krievija grimst mūsdienu civilizācijas dibenā
Preses konferences laikā Vladimirs Putins sāka sūdzēties, ka, par laimi, ne visu iecerēto krievi panāk. Tādējādi diktators komentēja pārdomāto krievu sakāvi Dņepras kreisajā krastā Hersonas apgabalā, sakot, ka krievi “taktiski atkāpās” uz izdevīgākām pozīcijām.
Kā atzīmēja Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks, Putinam vēlams runāt par citiem skaitļiem: armijas zaudējumiem, mobilizācijas rezervēm utt. Tajā pašā laikā Kremļa vadītājs stāstīja, ka grupējuma skaits tā dēvētajā “Ziemeļu militārā apgabala” zonā esot bijis 617 tūkstoši un viņi esot savervējuši papildus 486 tūkstošus līguma karavīru.
“Krievijai ir pienācis laiks runāt par konkrētiem zaudējumiem karā, nevis par Ukrainas zaudējumiem,” piebilda Podoļaks.
Viņaprāt, nav jēgas analizēt Krievijas prezidenta izteikumus. Putins nesaprot, par ko runā. Šī ir abstrakcija, viltojumi, pilnīgi bezjēdzīga “vārdu izliešana”, “šizoafāzija”. Viņš turpinās pastāvīgi izmantot šo “verbālo jaucējumu”.
Militārā ražošana Krievija ir nometusies uz ceļiem un lūdz Ziemeļkorejai papildu 100 – 200 – 300 tūkstošus šāviņu. Jā, tas ir daudz un būtu vēlams, ja Ukrainai savas munīcijas koalīcijas ietvaros būtu ātrāks 155.kalibra munīcijas piegādes grafiks. Taču tas ir jautājums par loģistiku, šo programmu finansēšanu, ražošanas iespējām Eiropas valstīs utt.
“Krievija ir pavisam citā stāvoklī. “Kiķinātājs”, kas visiem par to stāstīs, pēc gada pateiks, ka esam zaudējuši miljonu cilvēku, bet vai tas ir daudz 140 miljonu valstij?” sacīja Podoļaks.
Lai ātri kompensētu zaudējumus, Putins liks uzņemt vairāk migrantu, aizliegs abortus, un visi tiks nosūtīti uz fronti un tiks paziņots, ka tā ir “indulģence”. Krievija pamazām virzās tur, kur tai vajadzētu būt – mūsdienu civilizācijas dibenā.